Yozgat’a martir ateşi düştü

ŞANLIURFA Birecik’te PKK/ YPG’li teröristlerce planlı saldırıda yaralanan ve Ankara Gülhane Eğitim Bilimi ve Araştırma Hastanesi’ne (GATA) sevki sırasında şehit olan Futbolcu Kontratlı Leşker Enes Gazi Özdemir’in (22) keder haberi, Yozgat’ın Sorgun ilçesindeki ailesine verildi.

Suriye’nin Ayn umum- Arab bölgesinden esbak sabah PKK/YPG’li teröristlerce Birecik ilçesine tutkun Çiçekalan Uç Karakolu’na hareketli düzenlendi. Saldırıda yaralanan 5 er, tahliye edilip, ilk müdahalelerinin peşi sıra helikopterle Şanlıurfa Mehmet Akif İnan Yetişek ve Araştırma Hastanesi’ne irsal edildi. Tedaviye alınan yaralı askerlerden Uzman Çavuş Uğurcan Cirnooğlu mazi, Futbolcu Kontratlı Çeri Enes Gazi Özdemir ise zaman sabaha alın GATA’ya sevki sırasında şehit oldu. Sağlık ekipleriyle Yozgat Sorgun’daki eve gelen askeri yetkililerden keskin haberi kayran ata Mualla ve asıl Ferdane Özdemir, yaş döktü. Şehidin evine ve sokağa Türk bayrakları asıldı.

Şehit Enes Gazi Özdemir’in 2 kardeşinin dahi kendisi kabil kontratlı er olduğu; birinin Şimal Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde, diğerinin ise Hatay’da görev yaptığı belirtildi. Martir Özdemir, ikindi zamanı ilçede kılınacak cenaze namazının peşi sıra Karşıyaka Mezarlığı’nda toprağa verilecek.Share: