Yozgat gündem haberi… Mutekit Sarıkaya’dan kebir konser

Inanlı Sarıkaya’dan mefret dinleti

Manisalılar ırlamak meşgul gecede gönüllerince eğlendi

MANİSA – Şehzadeler Belediyesi Hars Nutuk Etkinlikleri ve Yaz Konserlerinin konuğu Vicdanlı Sarıkaya oldu. Ağlayan Kayaç Amfiteatr Tiyatro’da sevenleriyle buluşan ünlü artist, seslendirdiği türkülerle dinleti alanına gelenlere yırlamak dolu tıpkısı akşam yaşattı.

Şehzadeler Belediyesi, Kültür Danışma Etkinlikleri ve Yaz Konserleri Ağlayan Kaya Amfi Tiyatro’da kül hızıyla devam ediyor. Vicdanlı Sarıkaya konserine sülale sahipliği işleyen amfi tiyatroyu dolduran Manisalılar gönüllerince bire bir gece yaşadı. Konsere vatandaşlar büyük rabıt gösterdi. Beğenilen türküleri, alanı dolduran enstrüman severler için seslendiren Sarıkaya, “Ben Yoruldum Hanay”, “Öldüğümü Bilmesinler” kabilinden his iki canlı parçalarla kalabalığı duygulandırdı. Sarıkaya, hazırlıklarını tamamladığı ama daha piyasaya çıkmayan yeni türküsünü bile Manisalılar amacıyla seslendirdi. Vatandaşlar Sarıkaya’nın seslendirdiği türkülere hep alay malay haremlik etti. Anadolu’nun farklı yörelerine ilişik ezgilere patırtılı veren şarkıcı, öz bestelerinin yanında dillerden düşmeyen türküleri bile söyledi. Dinleti, tahminî iki saat sürerken, hayalet performansıyla alkışlanan Sarıkaya, hayranlarıyla verimli verimli foto çektirdi.

Şehzadeler Uray Komutan Yardımcısı Ahmet Songüler sanatçıya çiçek ve Manisa’nın şifalı Mesir Macunu’ndan sunma ederek, performansı için sanatçıyı tebrik kartı etti. Vatandaşlara hitap fail Başkan Yardımcısı Songüler, “Bizleri bu akşam boydak bırakmadığınız amacıyla hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Bu akşam bizlere heybetli ayrımsız takat sınırı sergileyen sanatçımız Inançlı Sarıkaya’yı üstelik tebrik ediyor, kendisine teşekkür ediyorum bu oylumlu enerjisinin tek bitmemesi yerine Manisa’mızın şifalı Mesir Macunu’nu sizlerin huzurunda arz ediyor, hepinize iyi eğlenceler diliyorum” şeklinde konuştu.

Manisa’da olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Mutekit Sarıkaya, kendisini Manisalılarla buluşturan Şehzadeler Şehremini Ömer Faruk Çelik ve ekibine teşekkürname etti.Share: