Yolda gördüğü kadın hayatını zindana çevirdi! Öğrendiği herhangi bir gerçekle biraz daha yıkıldı

Belçika’dan Kayseri’ye mevrut ve burada yaşamaya başlayan 41 yaşındaki Mükremin Tercan, 2 yıl ilk yolda gördüğü ve hoşlandığı E.B. ile tanıştı. Ikbal ilişkisine dönen tanışmada iddiaya bakarak E.B.’nin bağdaşmaz konuşmalarından şüphelenerek çevreden araştırmaya başlayan Tercan, yeğeni adına tanıştığı kızın E.B.’nin arı kızı olduğunu ve otama gördüğünü kanıt ettiği babasının bile 6 sene geçmiş irtihal ettiğini öğrendi.

HEM DOLANDIRDI HEM DA ALTINLARINI ÇALDI

Tercan, E.B.’nin kendisinin ve babasının ameliyat parası ve mütenevvi ihtiyaçlar bahanesi ile kendisini dolandırdığını ve temas etmek üzere buluştuklarında bile arabasından telefonunu, paralarını ve altınlarını çalarak kaçtığını söyledi. E.B. hakkında suç duyurusunda kâin kayırıcı, yetkililerden müzaheret bekliyor.

“TAMLIK KREDİ KARTI BORÇLARINI ÖDEMEMİ İSTEDİ, KABUL ETTİM”

Mükremin Tercan, E.B. ile 2 sene ilk gezerken tanıştığını söyleyerek, “2020 yılında çarşıda gezerken ayrımsız hanım mevla ile tanıştık. Birbirimize telefon numaralarımızı verdik. Henüz sonra görüştük ve ego ailemle tanıştırdım. Içtenlikle olduğuna inandım, güvendim. O da öz ablası ve yeğeni kendisine tanıttığı saf kızı ile tanıştırdı beni. İlişkimiz bu şekilde ilerlerken ego dahi ailemin düşüncesiz kalanı ile tanıştırdım kendisini. Bana tek evlilik yapmadığını, hastalığından ortalık çocuğu olamayacağını söyledi. Temas şeyi kabullendik, inandık ve destekledim onu her ant hem ruhsal hem da maddesel olarak. Ben şu an 41 yaşındayım ve on paralık dünyaevi yapmadım. Kendisini sevdim, inandım ve bu şekilde tanışıklığımız devam etti. Henüz sonradan kendisinin rahatsız olduğunu, ameliyat oluşmak istediğini söyledi. Ben bile kabullendim ve masraflarını karşılayabileceğimi söyledim. Çünkü ben bunları konuşmadan kendisi ile evlilik talebinde bulundum ve kendisi de olumlu düşündüğünü ve olabileceğini ve akla yatkın bire bir zamanda bizi evine nida edeceğini söyledi. Benden tam emniyet kartı borçlarını ödememi istedi, akseptans ettim. Bu benim eşim olacak sebep kâh şeyleri yüklenmeyeyim dedim. Faaliyetler masraflarını karşıladık. İstekleri on paralık bitmedi onları karşıladık” dedi.

“CÜMLE BİRİKİMLERİMİZİ BU KADINA HARCADIK”

Namına 2 yıldır sökel babasına bakıldığının söylendiğini fakat E.B.’nin babasının 6 sene önce emrihak ettiğini öğrendiğini söyleyen Tercan, “Tıpkı insanın köşede benzeri birikimi peki dünyaevi amacıyla ve eksiksiz birikimlerimizi tığ bu kadına harcadık. Zira kendisine inandık. Elan sonradan babasının parasız olduğunu söyledi.

“2 SENEDİR BAKTIĞI BABASI 6 YIL ÖNCE DURGUN”

Halbuki benim araştırmalarımda babasının 6 yıl önceki irtihal ettiğini öğrendim. 2 sene süresince babasına baktığı üzere çıdam ile beklediğimiz insandı. Babasının ve kendisinin şifahane masraflarını karşıladıktan sonra baktım tutarsızlıklar var. Yalanları ortaya çıktıktan sonraları de ego namına illet böyle yaptığını sordum. Bunlardan geçmiş üstelik ego kendisine bilim insanlar olduğumuzu, birbirimizi kandırmamamız gerektiğini ve hesaplı sıkıntısı varsa herif olarak muavenet etmek istediğimi söyledim. Öyle ayrımsız molekül olmadığını tekraren söyledi. Maatteessüf kendisine inandık ve yalanları ortaya çıktıktan sonraları ben şikayetçi oldum kendisinden. İki ahit bilahare birlikte kendisi bana telefon açtı “Gel akla yatkın şekilde anlaşalım” dedi. Bana uzaklaştırma kararı çıkardı” ifadelerini kullandı.

“‘KONUŞALIM’ DEDİ, ARABADAN TELEFON ALTIN VE PARALARI ÇALDI”

Mükremin Tercan, E.B.’nin kendisini bahsetmek amacıyla çağırdığını ve arabada mevcut el telefonu, altın ve paraları çalarak kaçtığını söyleyerek, “Ego tehdit ve hakaret etmedim namına amma maalesef tek özdek bile kanıtlayamadım. Kendisi ile buluştuk ve kendisi bana susadığını su istediğini söyledi. Ben de su almaya gittim ve arabaya döndüğümde baktım kaçıyor. Nereye gittiğini sorduğumda bana benimle konuşmayacağını söyledi. Ego da kendisinin beni aradığını söyledim ve sonra arabaya döndüğümde çökertme telefonumu, az buçuk dahi değerli ve param vardı onları alıp gittiğini ayırt ettim. Tığ şikayette bulunduk ve bibi de müddeiumumilik süreci devam ediyor. Ben yetkililerden arkalama istiyorum. Tehdit edildiğimiz amacıyla ailem korkuyor ve Türkiye’ye gelemiyorlar. Tığ imdi verdiğimizi alamayız ama tıpkı kişiyi tezevvüç vaadi ile aldatmak bire bir yanlışlık ve kanunun işlemesini istiyoruz biz” dedi.

Share: