Yeşilyurt’ta kurulan taşımalık çarşılar amacıyla ad çekme çekimi yapıldı

Yeşilyurt’ta kurulan taşımalık çarşılar üzere kura çekimi yapıldı

MALATYA – Malatya’üstelik soylu erki hayatın hareketlenmesi, ticaretin bitmeme etmesi ve hayatın normale dönmesi üzere harekete geçen Yeşilyurt Belediyesi vasıtasıyla dört ayrımlı mahalleye kurulan ‘Taşımalık Çarşı’ alanlarında yapımı tamamlanan işyerlerinin kuraları çekildi.

Kahramanmaraş’ta 6 Şubat 2023 tarihinde meydana gelen iki balaban depremden haddinden fazla iri oranda etkilenen Malatya’bile ticaretin baştan hareketlenmesine yönelik başlatılan çalışmalara Yeşilyurt Belediyesi’nden birlikte bindi geldi.

Yaşanan balaban depremin peşi sıra işyerleri yıkılan ve kullanılamaz ağıl mevrut esnafların ticari hayatlarına bitmeme etmesi için Yeşilyurt İlçesinde ‘Konteyner Çarşı’ modeli hayata geçirildi.

Yeşilyurt Belediyesi Başkanı Mehmet Çınar’ın talimatıyla, Turgut Özal, Gündüzbey ve Dilek’in beraberinde Çırmıktı bölgesi Hıroğlu, Mullakasım ve Hamidiye Mahallelerininde Taşımalık Çarşılar kuruldu. Yeşilyurt Belediyesi ekiplerinin alçak gayretleri sonucunda büyük tıpkı kısmı tamamlanan çarşı alanlarında güzellik salonu, tuhafiye, kırtasiye, etçi, manav ve börekçi gibi işyerlerinin haricinde değişik iz gruplarına ilgili hizmet mekanları de meydan alıyor.

Esnafların ticari hayatlarına bitmeme etmesi ve Malatya’birlikte hayatın normale dönmesi için tasarlanan Konteyner Çarşı alanlarında yapımı tamamlanan işyerlerinin ad çekme çekimleri yapılarak adalet sahiplerine teslim edilmeye başlandı.

Büyük tıpkı heyecanın yaşandığı ad çekme neticesinde kullanılmamış işyerlerine munsap esnaflar, Yeşilyurt Belediyesine verilen imkanlardan ekolojik ortam teşekkürlerini sunarken, ” Tanrı devletimizden ve belediyemizden razı olsun, balaban bir coşkunluk yaşıyoruz bu dönemde esnaflarımızın işlerine bitmeme etmesi amacıyla bakir alanlar kuruluyor, el ele verip bu metin günleri atlatacağız, bizde işyerlerimizde ticaretimizi sürdüreceğiz, emeği geçenlerden Tanrı razı olsun.” şeklinde konuştular.

Yeşilyurt’un ayrımlı mahallelerinde kurulan işyerlerinin kura çekimlerine sürat verdiklerini söyleyen Yeşilyurt Belediyesi Polis Hizmetleri Müdürü Güvenli Gölgeli ise, “Yeşilyurt Belediyesi namına her türlü yiyecek ve durumda esnaflarımızın yanındayız. Şehrimizde hayatın normale dönmesi üzere ekonominin baştan eski günlerine dönmesi gerekiyor. Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Çınar’ın talimatıyla evvel etapta dört ayrı mahallemize kullanılmamış hisse senedi alanları kurarak esnaflarımızın ticaretini sürdürmesi ve hemşehrilerimizinde alış iş yapmasına imkan sunmuş oluyoruz. Esnaflarımızın mağduriyetini koparmak için elimizden geleni yapıyoruz. Yapımı tamamlanan kurma işyerlerimizin kuralarının çekimlerine bugünden itibaren sürat verdik. Yıpranmamış işyeri konteynerlarımız yerleştikçe kura çekimlerine bitmeme edeceğiz. Bizler esnaflarımız ve hemşehrilerimizle birlikte umum ele verip yaralarımızı sarmaya çaba ediyoruz, bugünleri kontak ve beraberlikle atlatacağız. Esnaflarımıza kalburüstü ve fazlalaşan kazançlar rica ediyoruz.” diyerek konuştu.

Share: