“Yeryüzü beğendiğiniz mugayeret lideri hangisi?” diye niteleyerek soruldu, 2 adam zirve üzere kıyasıya savaşım verdi

Türkiye adım adım seçime doğru giderken, araştırı şirketleri üstelik anketlerine atiklik verdi. Şirketler, neredeyse gelişigüzel çağ bakir tıpkı anketle kamuoyunun karşısına çıkmaya devam ediyor. Akıbet anket ise ORC Araştırı marifetiyle yapıldı. Ancak bu posta hangi partiler soruldu, hangi da Cumhurbaşkanlığı adaylığı.

EN BEĞENDİĞİNİZ IHTILAF LİDERİ HANGİSİ?

Aykirilik partilerine rey vereceğini belirten seçmenlerle yapılan ankette “Yeryüzü beğendiğiniz mugayeret lideri hangisidir? diyerek soruldu. Doruk için iki isim müthiş savaş etti.

ZİRVEDE AKŞENER YER ALDI

Dikkat calip ankette yeryüzü beğenilen reis %28,9 ile İYİ Parti lideri Meral Akşener oldu. Akşener’in arkası sıra ikinci sırada %26,8 ile CHP lideri Eksiksizlik Kılıçdaroğlu saha aldı. Bu iki beşer arasındaki ayırt ise yüzde 2,1 oldu.

DEMİRTAŞ ÜÇÜNCÜ OLDU

Edirne Cezaevi’nde mevkuf kâin HDP’li Selahattin Demirtaş ise yüzdelik 9,6 ile listeye üçüncü amiyane girdi. Yüzde 6,9 ile Gelecek Partisi lideri Ahmet Davutoğlu dördüncü olurken, yüzdelik 6,4 ile REÇETE Partisi Genel Başkanı Yüce Babacan beşinci tam düz aldı.

Listede tanzim şöyle devam etti:

Ümit Özdağ: Yüzde 4,3Mustafa Sarılgül: Yüzdelik 4 Muharrem İnce: Yüzdelik 3.1 Hüseyin Mebde: Yüzde 2,6 Fatih Erbakan: Yüzdelik 2,5 Erkan Esas: Yüzdelik 1,5 Esas Karamollaoğlu: Yüzde 1,3Diğer: Yüzde 2,1

Share: