Yenipazarlılar bu kış doğalgaz ile ısınacak

Bilecik Valisi Dr. Kemal Kızılkaya, tıpkısı topluluk incelemelerde ve temaslarda çıkmak üzere Yenipazar ilçesini ziyaret etti.

İlk kendisine Yenipazar Kaymakamlığı’na atanan Rumeysa Övgü Kurt’u ziyaret eden Ilbay Kızılkaya, ilçede ölçülü çalışmalar için hikmet aldı. Peşi Sıra Yenipazar’dahi görev fail karye ve mahalle muhtarlarıyla aynı araya mevrut Ilbay Kızılkaya, muhtarların istek ve isteklerini tek bir tane kulaktan planlı ve yürütülmesi planlanan çalışmalar üzerine vukuf aktardı. Elan sonraları Yenipazar meydanında vatandaşlarla mülaki Vali Kızılkaya, burada Yenipazarlılarla kardeşçe etti. İlçede gerçekleştirilen yatırımları inceleyen Vali Kızılkaya, bitmeme fail doğalgaz çalışmalarını ve Harmankaya Kanyonu’na yapılan yunak asfalt uygulamasını durumunda inceledi.

Yenipazar’ın doğalgazla mülaki olmak üzere çağ saydığını vurgulayan Vali Kızılkaya yaptığı açıklamada, “Yenipazarlılar bu kış doğalgaz konforunu evlerinde yaşayacaklar. Çalışmaların tamamlanmasına çokça bir iki kaldı. Desteklerinden dolayı başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a ve Bakanımız Fatih Dönmez’e şükranlarımı sunuyorum. İlçemizde madun yapı çalışmalarının yanı sıra dal yapıda da yürüttüğümüz projeler sürat kesmeden devam ediyor. Bilecik’imizin oylumlu cazibe merkezlerinden olan Harmankaya Kanyonu’nun de yolunu sıcak asfalt yaparak elan zinde ve elan dolgunca şartlarda ulaşılabilir kıldık. Sonunda ilimizin makro tıpkı turizm değerlerini oluşturan kanyonun artık ziyaretçi ağırlamasını umuyoruz” ifadelerine düzlük verdi. – BİLECİK

Share: