YANLIŞSIZ Tümen Genel Başkanvekili Vareste, AB üyesi ülkelerin büyükelçileriyle bir araya geldi

DÜRÜST Parti Genel Başkanvekili Numan Vareste, Avrupa Birliği (AB) Türkiye Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Nikolaus Meyer-Landrut ve SU’ye örgen ülkelerin büyükelçileriyle ayrımsız araya geldi.

YANLIŞSIZ Parti’den yapılan açıklamaya bakarak, Vareste, AB Türkiye Delegasyonu Başkanı Meyer-Landrut’in davetlisi kendisine SUTAŞ Delegasyonu Rezidansı’nda, SUTAŞ’ye uzuv ülkelerin uğur başkanlarıyla yemekli toplantıda aynı araya geldi.

Kurtulmuş, toplantıda, Türkiye’nin millî ve uluslararası konulardaki görüşlerini paylaştı, gündemdeki konularla ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Toplantıda, pandemi sonrası dünyada henüz üstelik belirginleşen siyasal ve iktisadi kırılganlıkların etkileri, Rusya- Ukrayna Savaşı’nın dünyaya yansımaları, savaşın sona erdirilmesi ve barışın sağlanması uğrunda Türkiye’nin etkili rolü, vekalet savaşlarının ve hesaplı savaşların artması, bakir toptan siyasal mimarinin inşası kabil konularda Türkiye’nin görüşleri paylaşıldı.

AKARSU Türkiye Delegasyonu Başkanı Sefirikebir Meyer-Landrut, Mersin’de yaşanan terör eylemini kınadı ve taziyelerini iletti.

Share: