Yanan otomobile yardım etmek için durmaya çalışan tıra çarptı: 4 yanık

Kocaeli’da seyir halinde olan otomobilde yangın imdi. Bu esnada müzaheret için durmaya çalışan tıra arkadan çarpan otomobildeki 4 dirilik yaralandı.

Olay, Körfez ilçesi TEM Otoyolu İstanbul istikameti Hereke gişeler mevkiinde meydana geldi. Edinilen bilgiye bakarak, 06 SUTAŞ 6900 plakalı Toyota işaret otomobiliyle reviş halinde olan güdücü H.B. ve beraberinde bulunan 2 güç, aracın motosiklet kısmından dumanlar yükseldiğini gördü. Uzlaştırıcı kenara çekici çoban ve arkadaşları hemen otomobilden indi. Bu esnada otomobilin yandığını gören 34 CTZ 842 plakalı tır sürücüsü Muammer A., müzaheret amacıyla durmaya çalıştı. Cengiz A. idaresindeki 54 AGS 657 plakalı Kia marka otomobil bile duramayarak, tıra arkadan çarptı. Kazada Kia marka otomobilde kâin 4 güç yaralandı.

Olayı gören sair sürücüler 112 Müstacel Davet Merkezine ihbarda bulundu. İhbar üstüne olay yerine sağlık, itfaiye aracı ve polis ekipleri irsal edildi. Güdük sürede olay namına mevrut afiyet ekipleri yaralılara engelleme ederken, itfaiye ekipleri ise yanan ara bulucu itfa etmek üzere faaliyet başlattı. Afiyet ekipleri kazada yaralanan 4 kişiyi ambulansa alarak hastaneye götürdü. İtfaiye ekipleri ise yangını söndürürken aracın takkadak iskeleti kaldı.

Yangın ve kaymakamlık sebebiyle gidiş geliş tevakkuf noktasına geldi. – KOCAELİ

Share: