Vezneci görevlilerinin dikkati sebebiyle 100 bin liralık dolandırılmaktan kurtuldu

Banka görevlilerinin dikkati sayesinde 100 bin teklik dolandırılmaktan kurtuldu

-Kendini polis yerine tanıtıcı dolandırıcıya inanıp 100 bin teklik emniyet çekti

KARABÜK Karabük’te kendisini telefonda polis yerine tanıtan dolandırıcıya dünyalık göndermeye müteharrik dirilik, banka görevlilerinin dikkati sayesinde 100 bin lira dolandırılmaktan kurtuldu.

Oto yıkama işinde etkin İlhan Ercan’ı çökertme telefonunda arayarak kendini polis güçleri olarak tanıtan bir şüpheli, vezneci bilgilerinin çalındığını ve üzerine format çıkartıldığını belirterek verdiği hesap numarasına servet yatırmasını istedi. Ercan ayrımsız vezneci şubesine her an çektiği 100 bin lira krediyi bahis konusu hesaba bastırmak istedi. O tam Ercan’ın hareketlerinden şüphelenen vezneci görevlisi durumu polise bildirdi. Olay yerine mevrut ekipler, Ercan’ın bilcümle hesaplarına bloke koydurtarak dolandırılmasını engellerken vezneci adisyon ve telefon numarasından yola çıkarak şüphelinin yakalanması üzere mesai başlattı. Şüphelinin kendisini polis güçleri yerine tanıttığını ve bilgilerinin çalındığını belirterek yüreklilik çekmesini istediğini rapor eden İlhan Ercan, “Polis Güçleri diye niteleyerek güvendim onlara. Bankaya yönlendirdiler beni. 100 bin liralık yüreklilik çektirdiler. Ondan sonra bekleyin vukuf vereceğim dedi. Bankaya gidip verdikleri numaraya parayı yatırmamı istediler” dedi.

Ercan, parayı yatırırken düzenlilik görevlilerinin durumdan şüphelendiğini ve polis fen verdiğini aktardı. Güvenlik görevlisi Yanardağ Dereli, vatandaşın dolandırıldığını tedirginliğinden anladıklarını kaydederek şunları söyledi: “Kulak misafirliğinde bulundum. Yüreklilik başvurusunda bulundu ve onaylandı. Hususi Asayiş Şubesinin vermiş olduğu Kaan Uygulaması var. Şahsın hareketlerinden şüphelendim. Emniyet birimlerine yönlendirdim. Onlarda vatandaşın dolandırıldığını anladılar. Namına bire bir kötülük gelmeden hadiseyi önlemiş olduk.”

Share: