Veladet haset kutlayacaklardı, cips paketinin içinden fare ölüsü çıkınca şoke oldular

Veladet haset kutlayacaklardı, cips paketinin içinden fare ölüsü çıkınca şoke oldular

YOZGAT – Yozgat’ta bir takım üniversite öğrencisi, doğum günü kutlaması için aldıkları cips paketinin içinden çıkan fare ölüsünü görünce şoke oldu.

Yozgat’ta kız yurdunda kalan 4 yâren, tevellüt günü kutlaması için ayrımsız zincir market şubesinden cips satın aldı. Veladet günü kutlaması üzere hazırlık eden öğrenciler, odalarına gelip cips paketini tabağa boşalttıkları anda cipsin içindeki fare ölüsünü gördüklerinde şoke oldular. Öğrenciler, o anları çökertme telefonlarına kaydederek anında Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi ile Tarım ve Orman Bakanlığı Alo 174 İhbar Hattı’na iletip, oradan bile polis güçleri merkezine şikayette bulundular.

Cips paketinin içinden sâdır fare ölüsünü gördüklerinde çok şaşırdıklarını söyleyen Hatice Kına, “Sabık dolaşma aldığımız cipsin içinden fare ölüsü daha çok. Doğum günü üzere toplanmıştık arkadaşlarımızla birlikte. Cips paketini tabağa döktüğümüzde fare ile karşılaştık. Şok olduk, arkadaşlarımızın bazıları kustu. İnsan hayatını basitmiş gibi algılıyorlar. Ego bilcümle yetkililere sesleniyorum, görüngü soruşturulmalı. Bunları çocuklarımız, ailemiz dizge yiyor ve çor sahibi oluyoruz. Pakette hiçbir şekilde mahpushane yoktu, filhakika paketi açtığımızda içinden çokça şükür yemedik. Tabağa döktük, hakeza benzeri olayla karşılaştık. Biz 4 arkadaşla yurtta kalıyoruz. Arkadaşımızın mevlit gününü kutlayacaktık, servis tabağına cipsi döktüğümüzde fareyi gördük ve yadırgatıcı olduk. Bunun üzere vacip temas yere başvuru yapacağız” dedi.

Share: