Vekil Aristokrat, ‘Alparslan’, ‘Fatih Sultan Mehmet’ ve ‘Tayyip’ isimlerinin olduğu eve ziyarette bulundu

İçişleri Bakanı Süleyman Aristokrat, Diyarbakır’ın Bismil ilçesine sadık Işıklar Mahallesi’ne her an, bölgede tanınan ve ‘Hamo Ağabey’ yerine aşina ‘barış elçisi’ Mehmet Aslan’ı, oğlu geçmiş aktarılma SELIM Fırka Diyarbakır Milletvekili adayı ve iş adamı Tahsin Aslan’ın evinde görüşme etti. Bakan Aristokrat, ziyarette isimleri ‘Alparslan’, ‘Fatih Şehriyâr Mehmet’ ve ‘Tayyip’ olan çocukları sevdi.

İçişleri Bakanı Süleyman Aristokrat, muhtelif temaslarda yatmak üzere geldiği Diyarbakır’bile beraberindeki Ilbay Mürtefi İhsan Su, 59, 60, 61 ve 62’nci hükümet döneminde Azık, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı görevini eden SELIM Fırka Diyarbakır Milletvekili Dr. Mehmet Mehdi Eker, YANLIŞSIZ Fırka Diyarbakır milletvekilleri Oya Eronat, Ebubekir Bal, AK Tümen Nevşehir Saylav Mustafa Kurnaz, Bismil Kaymakamı Enver Kağan Zengince, Diyarbakır İl Güvenlik Müdürü Fatih Kayaç ile Bismil ilçesine sınırlanmış rustik Işıklar Mahallesi’ne gitti. Vekil Soylu ve beraberindekiler bölgede ‘Hamo Ağa’ kendisine bilinen ‘barış elçisi’ Mehmet Aslan’ı, oğlu 2015 seçimlerinde SELIM Parti Diyarbakır Saylav adayı olan iş adamı Tahsin Arslan’ın evinde ülfet etti.

Aslan ailesi ve berenarı cıvıl cıvıl bire bir ansambl tarafından coşkuyla karşılanan Bakan Soylu ve beraberindekiler, misafirlerin ağırlandığı odada kardeşçe edip öz içti. Yoğun sohbetin peşi sıra Kur’an-ı Alicenap tilavetini beraberindekilerle birlikte dinleyen Bakan Soylu, yakarış ederek, “Allah razı olsun, Allah akseptans etsin. Cenab-ı Allah hepimizin yardımcısı olsun. Bizlere çok dua edin ve duaya ihtiyacımız var. Safer ayına girdik, belaların dağıtıldığı aydır bu kamer. Onun amacıyla çok kurban istisna etmek geçişsiz, çokça dua buyurmak geçişsiz ve çokça birbirimiz üzere bereketli erişmek lazım” dedi.

Icra Vekili Aristokrat’nun açıklamasının arkası sıra konuşan hazar elçisi ve Bismil Tarım Odası Başkanı Mehmet Aslan da, “Allah hepinizden razı olsun. Geldiğiniz için hepinize teşekkürname ederim. Cenabıhak hepiniz ile bu arada olsun” diye niteleyerek konuştu.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve beraberindekileri ağırlamada Hamo Koca namına bildik Mehmet Arslan’ın çocukları ve torunları birlikte bulundu. Bilindiği üzere Hamo Ağa 56 çocuk ve 300 toruna sahip.

Hamo Ağa’nın yer nazik oğlu olan Tahsin Aslan’ın torunlarının isimleri birlikte Icra Vekili Aristokrat’nun ilgisini çekti. Tahsin Aslan kişi torunlarını Vekil Soylu’ya tanıtırken, “Biri Alparslan, biri Fatih Hükümdar Mehmet biri birlikte Tayyip” deyince İçişleri Bakanı Süleyman Aristokrat, çocukları sevdi.

Çevre köylerden, Bismil’den ve Diyarbakır merkezden mevrut kalabalık Vekil Soylu’ya tehlikeli bandaj ve bağlılık gösterisinde bulundu.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve beraberindekiler elan sonraları bölgeden ayrıldı. – DİYARBAKIR

Share: