Vekil Alım, Cumhuriyet Altını tarihinin sunma nazik toplumsal basamak projesi tanıtımında konuştu Açıklaması

Kasaba, Kentçilik ve İklim Değişikliği Bakanı Meram Kurum, yeni toplumsal göz projesinin 100 milyarları aşan envestisman değeriyle yüzlerce sektörü harekete geçireceğini, ekonomiyi güçlendireceğini, yüz binleri aşan sayıda insana aksiyon kapısı açacağını söyledi.

Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla Beştepe Ulus Kurultay ve Hars Merkezi’nde Cumhuriyet Altını tarihinin sunu balaban toplumsal konut projesinin lansman töreni düzenlendi.

Bakan Gurur, burada yaptığı konuşmasına, “Zaman gençlerimize, emeklilerimize, martir ve gazi ailelerimize, mânialı kardeşlerimize geçmiş yuvalarını milletin evinden müjdeleyen Sayın Cumhurbaşkanımıza zevalsiz şükranlarımı en ediyorum.” sözleriyle başladı.

Alım, 14 Teşrinisani 2003’te Rize Toplu Ev Asıl Atma Töreni’nde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Değerli olan, milletin teveccühü ve takdiridir, bizim ölçümüz millettir. Yegane gayemiz, tek aynı kişi dışarıda kalmaksızın, eren milletimizin topyekun mutluluğudur.” sözlerini hatırlattı.

Amaç Çekicilik, Erdoğan’ın, o günden bugüne güzeşte 20 yılda, yurt gelirli vatandaşlar için nesir ettikleri milyonlarca ısıdam yuvayla “biricik ölçüsü kavim olan, milletiyle yekvücut olan ayrımsız devletin” zahir ihdas edileceğini tekmil cihana gösterdiğini, bu ülkede, hayalleri da ellerinden alınan, yıllar yılı sülale alamayan insanlara düş olduklarını belirtti.

TOKİ’nin bu ufukla canla başla çalıştığını, kamu 1 milyon 170 bin ev üreterek, dünyada dublör olduğunu ifade fail Gurur, 5 milyon vatandaşa bakir yuva mutluluğunu yaşattıklarını söyledi.

Bakan Kurum, kentsel dönüşümle 3 milyon yuvayı dönüştürdüklerini, içerisinde yürüyüş yollarından spor alanlarına, millet kıraathanelerinden bisiklet yollarına büyüklüğünde milletin her ihtiyacına cevap veren 455 ulus bahçesini milyonlarca fidanla buluşturduklarını dile getirdi.

Kurum, “Bugün, Elazığ’üstelik, Malatya’bile, İzmir’bile evvel yaraları kuşatan, peşi sıra tarihinin sunma şişman dönüşümlerine imza atan ayrımsız Türkiye var. Antalya’dahi, Muğla’üstelik, Karadeniz’bile cemi kıran alanlarında dev tıpkısı yenilenmeyi gerçekleştiren benzeri Türkiye var. Milletine âşık liderimizin, Cumhurbaşkanımızın önderliğinde 85 milyon vatandaşının her birini sarıp sarmalayan, kıvrak benzeri Türkiye var.” ifadesini kullandı.

“Bu şişman aşama yüzbinleri aşan sayıda kardeşimize hareket kapısı açacak”

Kasıt Gelgel, zaman millete, yüz binlerce eskimemiş yuvayı, bölük arsasını ve hareket yerleri sunmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirterek, “Bu nazik etap 100 milyarları aşan envestisman değeriyle yüzlerce sektörü harekete geçirecek, ekonomimizi güçlendirecek, yüzbinleri aşan sayıda kardeşimize hisse senedi kapısı açacak, ekmeğine savuşturmak, aşına AŞ katacak. Bizler da inşallah, milletimizin talip olduğumuz o güzel dualarını alacağız.” dedi.

Türkiye’nin başarılarını hazmedemeyenlerin, Türkiye’ye inancı olmayanların olduğunu tabir fail Gelgel, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Yavrularımızın yıpranmamış yuva sevincini sindiremeyenler, bu mutluluktan nasibini alamayanlar var. Onlar varsınlar bu güzellikleri anlamasınlar. Siz, bu güzellikler çoğalsın diyerek 2003’te TOKİ’yi baştan aşağı yeniden yapılandırdınız ve bizlere tıpkısı maksat yüklediniz. ‘Ev sahibi sıfır mikro gelirli biricik aynı vatandaşımız kalmayacak’ dediniz, biz dahi bu ahdi adına tefhim etmek amacıyla mütemadi demeden çalıştık. Onlar 2007’bile, bu cefakar milletin tırnaklarıyla kurduğu DOĞRU Partimizi kapatmak amacıyla çalışırken; biz, 250 bininci yuvamızı milletimize dürü ediyorduk. Gezi ihanetine kalkışıp sokakları yağmaladıkları o günlerde, biz 450 bininci konutumuzun anahtarlarını, bayram gözyaşlarıyla insanımıza sunuyorduk.

2013’te hâkimiyet darbesinin arkasında akman tutarlarken, biz 650 bin yuva sayısına ulaştık. 15 Temmuz’birlikte onlar, bu milletin bağımsızlığına kastetmiş darbecilerin önünden, tankların önünden kaçarken, tığ bayrağını yere düşürmeyen bu millete tüm 750 bininci yuvayı sunuyorduk. 2021’üstelik milletin hayrına bir tane tıpkısı adımı olmayanlar ecnebi büyükelçilerden sufle alırken biz, Sayın Cumhurbaşkanımızla alay malay, Gazi Başkentimizde, 1 milyonuncu yuvamızı kardeşlerimize, on binlerle alay malay teslim ediyorduk.”

Alım, bugüne büyüklüğünde olduğu kabilinden imdi bile mutlu aileler üzere yuva ihdas yolundan dönmeyeceklerini belirterek, “Akıbet nefesimize kadar kökleri bin sene gerilere uzanan ayrımsız geleceğin inşası üzere temas kalem imkanı seferber etmeye Cumhurbaşkanımızın liderliğinde, bu eren milletin hizmetkarı olmaya, birlik ekibimizle, parçalanmamış arkadaşlarımızla birlikte aşkla, azimle, kararlılıkla devam edeceğiz.” ifadesini kullandı.

Bakan Çekicilik, bu iri projenin hayata geçmesinde destekleriyle Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati’ye, TOKİ Başkanı Ömer Bulut’a, mimar, mühendis ve işçilere emekleri için teşekkür etti.

Share: