Vatandaşlar toplumsal basamak projesi amacıyla başvuruda bulunuyor

Sakarya, Karabük, Bolu, Düzce, Zonguldak, Bartın ve Kocaeli’de vatandaşlar, Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı içtimai ev projesine başvuru yapıyor.

“Cumhuriyet Tarihinin Yer Iri Sosyal Konut Projesi” diye niteleyerek nitelenen ve adı “İlk Evim, İlk İş Yerim” olarak belirlenen kampanyaya başvurular, e-Kerem’in yanı sıra proje ilindeki Kültür Bankası ve Halk Bankasının mezun şubeleri yoluyla de yapılabiliyor.

Bu kapsamda sabah saatlerinden itibaren evraklarıyla bankalara gelen vatandaşlar, projeye başvurularını gerçekleştirdi.

Bankalar marifetiyle yapılacak başvurular, 14 Eylül-31 Teşrinievvel 2022 tarihleri arasında kabul edilecek. e-Büyüklük başvuruları ise 28 Ilk Teşrin’de sona erecek.

Sakarya’da vatandaşlar, Adapazarı, Hendek, Arifiye, Kocaali, Ferizli ve Taraklı’de inşa edilecek toplam 2 bin 750 ev için banka şubelerine geldi.

Proje kapsamında model ile 6 ilçede 902 konut yapılması planlanan Bolu’dan projeye başvuran vatandaşlardan Katışıksız Araz, AA muhabirine, zor olduğunu ve yıllardır eş sahibi olamadığını söyledi.

Kirada oturduğunu tamlayan Araz, “İnşallah sülale sahibi oluruz. Allah herkese yıldız etsin, temennimiz odur.” dedi.

Projeye 700 konut yapılacak Karabük’ten başvuran Muhammet Kaya bile projeden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Yetkililere teşekkürname fail Kayaç, “Bu güre yaşımda karı hayalimi gerçekleştireceğim. Evi, Karabük’ten alacağım.” diye niteleyerek konuştu.

Adem Katışık ise kiraların yüksek olduğunu aktararak, Eskipazar ilçesinden karı kabul etmek istediğini kaydetti.

Öte yandan 5 bin 200 konut yapılacak Kocaeli’den, 1100 basamak düz yazı edilecek Düzce’den, 1450 konut kontenjanı ayrılan Zonguldak’tan ve 550 basamak yapılacak Bartın’dan vatandaşlar projeye müracaat ediyor.Share: