Vatan Partisi Genel Başkanı Perinçek, partisinin Siirt’teki toplantısına katıldı

Yurt Partisi Umumi Başkanı Maşrık Perinçek, partisinin Siirt’te düzenlediği toplantıda konuştu.

Perinçek, yanında bire bir müddet önceki Vatan Partisine katılan gelişim insanı Ethem Bayrak ile katıldığı toplantıda yaptığı konuşmada, öğür kendisine tasarruf ve üretime önem verdiklerini anlattı.

Türkiye’nin geleceği üzere çokça sahih kadrolar yetiştirdiklerini tamlayan Perinçek, sorunların çözümü amacıyla arsıulusal arenada üstelik vacip çalışmaları yaptıklarını aktardı.

Şarki Perinçek, şöyle devam etti:

“Ethem arkadaşımızla önümüzdeki 2 kamer içinde, son teşrin veya aralık ayında Suriye’ye gidiyoruz, Sayın Beşar Esad’ın davetlisi kendisine. O Suriyeliler dahi bizim kardeşlerimiz. Araya dikenli teller fariğ, duvarlar yapılıyor. Yıkacağız o duvarları, o dikenli telleri kaldıracağız. Oradan tırlar gelsin, tırlar. Ticaret gelsin, ticaret gitsin. Burada üretilen mallar gitsin. Komşularımızla alışverişi tekrar canlandıracağız. Onun görüşmelerini yapacağız. Tıpkı zamanda terörü kişiselleştirmek, Suriye’dahi terörü angaje etmek ve ülkelerimize varlık ve barışı lütfetmek, böylecene istihsal yapabileceğimiz koşulları sağlamak, ticaret yapacağımız sulh, dirlik koşullarını sağlamak. Bunu Suriye ile dahi görüşeceğiz. Dolayısıyla Yurt Partisi dış yöntem açısından dahi önümüzdeki dönemin çözümlerine amade.”

İş insanı Ethem Bayrak bile partilerinin çalışmaları hakkında vukuf vererek, memleketi Siirt’ten bindi beklediklerini söyledi.

Share: