Vali Çiçek’ten Develi Kadın Girişimi Kooperatifi’ne konuşma

Kayseri Valisi Gökmen Çiçek, Büyükşehir Belediye Reisi Memduh Büyükkılıç ile alay malay yapımı bitmeme fail Develi Kadın Girişimi Kooperatifinin bey ofisini görüşme etti.

Vali Çiçek, burada yaptığı açıklamada, 1’i merkezde 16’sı ilçelerde olmak üzere toplamda 17 kooperatif kurduklarını söyleyerek, “Kayseri, Anadolu’nun ortasında projektör benzeri nasip ve balaban bir ticaret şehri. Biz valiliğimiz, kaymakamlıklarımız ve belediye başkanlıklarımızla beraber toplamda 17 parça karı kooperatifi kurduk. Değme ilçemizdeki kadın kooperatifi farklı ayrımsız iz üretmekte. Böylesine kısa tıpkısı müddet içerisinde hem araba alıp hem ısmarlama alıp benzeri birlikte üretime başlamaları hem onların hem dahi bizim yüzümüzü güldürüyor. İnşallah Develimizden bu hususta muhteşem aynı akış bekliyor hep hemşerilerimi bu kooperatifimize bindi vermeye davet ediyorum. Tığ bugün ve yarına ümitle yaklaşmak istiyoruz. Mümasil zamanda ihracat yapalım ve henüz üstelik bereketli yerlere gelelim. Bizim en şişman gücümüz Develili kadınların, çalışkanlığı ve fedakarlığına güveniyor olmamızdır” diye konuştu.

Develi Şehremini Mehmet Cabbar üstelik, ilçenin kadınlarının halk emeği ayn nuruyla ürettikleri ürünlerin satışının yapılacağı ve kaymakamlık ekonomisine bindi olacak Develi Kadın Girişimi Kooperatifinin kurulmasına gösterdikleri ilgilerinden âlem Ilbay Çiçek ve Başbuğ Büyükkılıç’a teşekkürname etti. – KAYSERİ

Share: