Vali Çiçek: “Kayseri’nin ticaret şehri olduğu 6 bin sene önceleri gelen ayrımsız gelenek”

Kayseri’de salon açılışı ve yıpranmamış üretimlik yatırımı imza törenine katılan Ilbay Gökmen Çiçek; “Kayseri’nin ticaret şehri olduğu 6 bin sene önceden gelen ayrımsız gelenek olduğu nesep” dedi.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından açım töreninde mütekellim Ilbay Gökmen Çiçek; “Kayseri tecim şehri. Kayseri deyince aklımıza ticaret genişlik ilkin dirimsel. Bugün 6 bin yıl ilkin Asurlular döneminden ticari senetler, ticari anlaşmalar elimize geçiyorsa buranın tecim şehri olduğu 6 bin yıl başlangıçta gelen ayrımsız gelenek olduğu gerçeklik. Dekoyap ile gelişigüzel bu büyüklüğünde adamakıllı, bu büyüklüğünde iri ölçüde AVM niteliğindeki mağazayı burada açmış olduklarından belde çok teşekkür ediyorum” dedi.

Uran ve Uygulayım Bilimi Bakanı Mustafa Varank ise yatırımcılara desteklerin devam edeceğini anlatım ederek; “Tamam dünya pandemi ile, savaşlarla, krizlerle boğuşurken Türkiye ekonomisi kuşkusuz büyümeye devam ediyor biliyor musunuz? Hükümetimizin destek ve teşviklerini bıçkın ve vizyoner müteşebbislerimizle buluşturabildiğimiz amacıyla. Üretenin, envestisman yapanın, istihdam yapanın seçkin devir birlikte olduğumuz amacıyla. Şimdiye kadar olduğu kadar daha çok da yatırımcılarımızı, girişimcilerimizi herhangi bir alanda desteklemeye devam edecek, ülkemizi türe ettiği seviyeye bilcümle gelişigüzel çıkaracağız. Yatırım yapan, elini taşın altına koyan herkese çokça teşekkür ediyorum. Uran ve Uygulayım Bilimi Bakanlığı namına yatırım teşviklerimizle, arge desteklerimizle, farklı desteklerimizle seçkin ahit yatırımcılarımızın yanındayız. Onların bu ülkeye sağladığı katma değerin farkındayız. Eğer tığ munzam altın üretimle büyüyecek ayrımsız Türkiye hedefliyorsak bunun yolu özel sektör yatırımlarının önünü açmaktan geçiyor” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların arkası sıra Rıfat Yelkenoğlu Bakan Varank’a dürü sunma ederken, kurdele kesimi ile mağazanın açılışı gerçekleştirildi. – KAYSERİ

Share: