Uyanık düzenlilik olaylarının yüzde 99’unu aydınlattı

Karabük’te, kurnaz yük bölgesindeki asayiş olaylarının yüzdelik 99,8’i aydınlatıldı.

Karabük Valisi Fuat Gürel, alım denetimleri çerçevesinde İl Jandarma Komutanı Kıdemli Miralay Abus Sim’ten 2022 yılında yapılan çalışmalar üzerine brifing aldı.

2022 yılı içerisinde kalın bölgelerinde 2 bin 815 olayın oluşma bulduğunu rapor ederek sunumuna başlayan Miralay Sim, terör olaylarının yüzde 100’ünün, düzenlilik olaylarının yüzde 99,8’inin, kaçakçılık ve birleştirme suçlar bölümünde yüzde 100’nün, gidiş geliş suçlarının yüzdelik 100’ünün ve kodes olaylarının yüzde 100’ünün aydınlatıldığını rapor etti. 2022 yılında 188 bin 622 uzlaştırıcı taharri ettiklerini anlatım eden Gümüş, trafik eğitimleri çerçevesinde 3 bin 864 kişiye yetişek verildiğini, trafik dedektifleri projesi çerçevesinde 165 öğrencinin terbiye aldığını ve kıpırdak gidiş geliş aracında 448 kişinin bilgilendirildiğini anlatım etti.

Sorumluluk alanlarında bir tane başına faal vatandaşlarımızı tayin ettiklerini, bu vatandaşlarımızın izlem ve kontrollerinin kurnaz ekiplerince titizlikle gerçekleştirildiğini kaydetti.

Açıkgöz teşkilatının gerçekleştirdiği görevin çok koskocaman ve mukaddes olduğunu anlatım fail Gürel, “Jandarmamız bastırık bölgesinde asayiş olaylarının önlenmesinde nazik bire bir görev üstleniyor, bir zamanda bu görevinin birlikte biricik başına aktif büyüklerimizi konuşma ederek gerektiğinde onlara arkalama ederek görevini bir arka seviyeye çıkartıyor. Devletimizin sevecenlik yüzü olmaya bitmeme eden İl Güllabi Komutanı Garip Gümüş özellikle kalkışmak üzere birlik Açıkgöz personelimize görevlerinde başarılar diliyorum” diyerek konuştu. – KARABÜK

Share: