Üniversite öğrencilerine finaller öncesi maneviyat konseri

Üniversite öğrencilerine finaller öncesi maneviyat konseri

AMASYA – Amasya’nın Taşova ilçesinde, finaller öncesi üniversite öğrencilerine moral yöneltmek amacıyla Taşova Yüksel Akın Iz Yüksekokulu’nda dinleti yapıldı.

Konserde Amasya Üniversitesi Enstrüman Kulübü öğrencileri manzara aldı. Yaz döneminde ardı ardına gerçekleştirdiği konser etkinlikleri ile bir çok gence ulaşan enstrüman kulübü öğrencileri, bağ bozumu döneminde üniversiteli gençleri de unutmadı.

Bu bağlamda müzikçi gençler, Taşova Yüksel Akış Meslek Yüksekokulu’nda finaller öncesi üniversite öğrencilerine moral konseri düzenledi. Yüksekokulun konferans salonunda gerçekleşen programda bir birinden iyice asar seslendirildi. Programın böylece bire bir öğrenci kemençesini alarak dışarıda muntazır öğrencilere kemençe çalarak horon teptirdi. Uyumlu geçen programda üniversite öğrencileri sahneye çıkarak oynadılar. Gençlerin mutluluğu görülmeye değerdi.

Yüksekokul Müdürü Prof. Dr. Meram Aldanmaz, “Amasya Üniversitesi Çalgı Aleti Kulübü öğrencilerinin yapmış olduğu bire bir aktiflik. Bu etkinliklerimizi Taşova Patika Yüksekokulumuzda belli aralıklarla devam ettiriyoruz. Öğrencilerimizin yeryüzü çok talebi bizden hakeza toplumsal etkinlikler noktasında, konserdir, gezidir, enstrüman kulübü öğrencilerimizin yapmış olduğu etkinlik çerçevesinde gerçekleştirdik. Bu kalem etkinliklerimize devam ediyoruz” dedi.

Share: