Umut’tan umudu kesen eşi boş çukur yaptırdı

Giresun’üstelik 22 Ağustos 2020 tarihinde yaşanan dominant afetinde sulara kapılan 4 kişinin camit bedenlerine halen ulaşılamazken, o çağ eşi Umut Cantürk’ü kaybeden Serap Cantürk ise abes çukur yaptırdı.

Yeğin afetinin sene dönümünde eşi Rüya Cantürk amacıyla yaptırdığı abes mezarı ülfet fail Ilgım Cantürk, içerisi boşta olsa çukur taşında isminin yazılmış olmasının tıpkı teselli olduğunu söyledi.

Giresun’de 2 sene önce 22 Ağustos’ta meydana mevrut yeğin ve heyelanlar sonucu 5’i cingöz, 12 kişinin donmuş bedenine ulaşılırken, 4 yaşama ise yapılan aramalar sonucu bulunamadı. Yeğin sularında kaybolan ve bibi bulunamayan Rüya Cantürk’ün eşi Serap Cantürk, eşini ütülmek büyüklüğünde, benzeri mezara üstelik topluluk olamamanın birlikte şiddetli olduğunu belirtti.

“İçerisi abes biliyorum amma yine da tesellimiz oluyor”

O geceleyin yaşananları ve sonuç görüşmesini anlatan Ilgım Cantürk, “Fındık hasat dönemi olduğu için Yağlıdere ilçesinde köydeydik. Eşim birlikte çalıştığı iş yerinden huruç köye geliyordu. Telefonla en son görüştüğümüzde bulunduğu yeri söyledi ve ‘yoldayım, geliyorum’ dedi. Tıpkı süre sonraları tekrar aradım amma bu misil telefonuna ulaşamadım. Bir bölüm sonra uzlaştırıcı bulundu amma hala kendisini bulamadık. Eşimi zayi etmek kadar bulunamaması üstelik büyük tıpkı kötü ve kaybolma. Bunu düşünerek bildirme azından içerisi boş da olsa ayrımsız mezar taşı olsun istedim. Genişlik azından baskın felaketinin yıl dönümünde ve bayramlarda konuşma edeceğimiz bir mezarı var. İçerisi boş biliyorum ama tekrar dahi tesellimiz oluyor” dedi.

“Umudumuzdan umudumuzu kestik”

Hep aramalara karşın bulunamayan eşinden imdi umutlarını kestiğini bile tabir fail Serap Cantürk, “Devletimiz bilcümle imkanlarını sarfiyat etti. Kaybolduğu bölgede aracı ve üst parçaları bulundu amma eşim maalesef bulunamadı. Doğrusunu tefhim etmek gerekirse artık tığ de Umud’umuzdan umudumuzu kestik. Kamu aramalara karşın bulunamayınca umudumuzu kesince tığ birlikte biraz abus ama abes oyuntu yaptırmak durumunda kaldık. Selin aldığını vurdumduymaz vermeme gibi tıpkısı durumu var benim yaşadığım acıyı kimsenin yaşamasını istemem” diye niteleyerek konuştu. – GİRESUN

Share: