Ümit Özdağ, Trabzon’da: “Akse, Krizi Besliyor”

Yengi Partisi Umumi Başkanı Beklenti Özdağ, Trabzon’de; “İstanbul’da yabancı sığınmacı ve çaktırmadan nüfusun arama dışı artması neticesinde yükselen göz ve kira fiyatlarından ötürü İstanbul’dan Karadeniz illerine bilakis tıpkısı kafile başlamış durumda. Fakat kentlerine İstanbul’dan idraksiz dönenler da Karadeniz’üstelik kiraların yükselmesine illet oluyorlar. Dahi kafasız dönenler birlikte burada küşade eskimemiş fabrikalar, bakir atölyeler, eskimemiş hisse senedi yerleri bulamadıkları için hem daha aşkın etkisiz Karadeniz periferi kentlerinde birikiyor hem dahi hanay henüz pahalı ayla geliyor. Özetle kriz krizi besliyor” dedi.

Galebe Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, Trabzon’da; matbuat toplantısı düzenledi. Özdağ, şunları söyledi:

Cumhuriyet Altını tarihinin yaşanan arz ciddi konuşu krizinin dip izlerini görüyoruz. Bölge insanı bu konuşu krizin altında, adeta ezilmiş durumda. İşsizlik, hanay pahalılığı yükselen döviz fiyatıyla sefaletin yaygınlaşması; bire bir arada yaşanıyor.

Özellikle İstanbul’da yabancı sığınmacı ve kaçak nüfusun kontrol dışı artması neticesinde yükselen göz ve kira fiyatlarından dolayı İstanbul’dan Karadeniz illerine tersine ayrımsız göç başlamış durumda. Ancak kentlerine İstanbul’dan düşüncesiz dönenler dahi Karadeniz’bile kiraların yükselmesine neden oluyorlar. De düşüncesiz dönenler dahi burada açılmış yeni fabrikalar, eskimemiş atölyeler, eskimemiş aksiyon yerleri bulamadıkları için hem elan fazla atıl Karadeniz deniz boyu kentlerinde birikiyor hem da hayat daha pahalı ayla geliyor. Özetle kriz krizi besliyor.

“DÜRÜST PARTİ SIĞINMACI POLİTİKASIYLA ÜLKEYE BARHANA SOYSUZ ALTINDA İŞGAL EDİLMESİNİN YOLUNU AÇMIŞTIR”

İstanbul’daki sığınmacı ve uğrun istilasından kaçanlar Karadeniz’de şehirlere döndükleri devir kentlerinde dahi iktisadi sıkıntılarının birlikte sığınmacı ve sinsice istilasıyla karşı karşıya kalıyorlar. Samsun, Cıvıl Cıvıl, Giresun halkı esnafı sığınmacılardan usangın durumda, kendilerini öz ülkelerinde kişi şehirlerinde adeta sığınmacı gibi hissediyorlar üzgünler, kızgınlar ve kırgınlar.

Galibiyet Partisi’nin sığınmacı ve geriden geriye politikası bilcümle Türkiye’üstelik olduğu kadar Karadeniz’bile da coşkuyla karşılanıyor. Karadeniz umudunu zafer partisine bağlamış. Türkiye’nin sunma eke sorunu sığınmacılar ve kaçaklar sorunudur.  YANLIŞSIZ Parti izlediği Türk milletine düşman sığınmacı politikasıyla ülkeye Göç adı altında engelleme edilmesinin yolunu açmıştır. AKP Türkiye’yi işgal ettirirken, Türk milletine cebin birlikte korkunç tıpkısı hatalı bilgilendirme ayrımsız dezenformasyon izlenmektedir.

“HERRHALDE SOYLU DENKLEMİ ADINA GEÇECEK BİR TEOREM”

Resmi kendisine Türkiye’da 3,6, 3,7 milyon Suriyeli olduğu İçişleri Bakanlığı aracılığıyla açıklanmaktadır. Suriyeli kadınlarda doğum oranı de 5.3 namina anlatım edilmektedir. Tevellüt oranı 5.3 olan tıpkı ahali 6 seneden beri elbette olur birlikte adeta çakılı kalır 3,6, 3,7 beyninde gider dirimlik. Bu aritmetik bilimine seçkin halde aristokrat denklemi namina geçecek bir teorem ortaya çıkarmamızı gerekiyor. BM ferasetsiz dönen sayısının 100 bin kendisine veriyor. Altılı Ganyan masada oturan politikacılar, Süleyman Soylu’nun rakamını ana kabul yazar 200 bini asıl aldığınızı açıkladınız. Eksiksizlik Kılıçdaroğlu, ülke seçime giderken 300 bin kişiye yurttaşlık verilmedi YSK belgelerinden daha iyileri bende var diye niteleyerek kamuoyunu yanlış bilgilendirdiniz. Yalnız İstanbul’de günde averaj 70 Suriyeli aileye yurttaşlık veriliyor. Bunu 8’le çarpın. Esas cet 6 yavru.

“SÜLEYMAN SOYLU’YA SESLENDİ”

Süleyman Soylu eliyle Göç İdaresi Genel Müdürlüğü’nden fonlanan sözde ruhsal harp elemanı troller eliyle bana daha 10 yaşında olan oğlum üzerinden, on paralık olmayan sekreterim üzerinden ve baldızım üzerinden baskısız iftiralarla saldırıyorlar. Süleyman Aristokrat seni bire bir el uyardım ego AKP’deki ve solgun muhalefetteki korkutacağın politikacılardan değilim. Hususi istihbarat ekiplerin benimle ilgili ancak benim istediğim kadarını biliyorlar, benim istemediğim hiçbir şeyi bilemezler.”

Share: