Ulubey’in cazibesi artıyor

Kargaşa’nun Ulubey ilçesi serencam yıllarda attığı adımlarla dikkat çekici ayrımsız kaza haline geldi. İlçede yıpranmamış istihdam çalışmaları liyakatli sonuçlar verirken turistik tesislerin sayısı bile anbean artıyor.

Ulubey Belediye Başkanı İsa Türkcan, 2019 yılında göreve geldikten sonraları intihap beyannamesinde belirttikleri projelerin birçoğunu hayata geçirmiş olmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

İlçede bakir sosyal ve turistik tesislerin arttırılması, ekonomi ve istihdama müteveccih çalışmaları yapılması üstüne akıbet yıllarda büyük ceht harcadıklarını ve meyvelerini almaya başladıklarını kaydeden Türkcan, şunları söyledi:

“Birçoğunu hayata geçirdik, birçoğunun bile temellerini atacağız. 2024 yılına büyüklüğünde vatandaşlarımıza vermiş olduğumuz sözü adına ifade etmek için çalışacağız. Sayacabaşı Toplumsal Tesislerimiz hem Ordumuzun hem üstelik ülkemizin gözbebeği olabilecek tıpkısı içtimai yapı ola cak. Sosyal tesisimiz içerisinde; 6 pasaj bungalov ev, 1 pare dubleks ocak, restoran, çocuk oyun parkı, kamelyalarımız var. Antrparantez avantür parkı kurmayı planlıyoruz. sosyal hayat alanı dediğimiz, turizm anlamında Kalabalık ve ülkemize ayar katacak ayrımsız proje. Projemiz yavuz olsun. 9’uncu ayda birlikte açılışını gerçekleştireceğiz.

“Cıvıl Cıvıl’daki ilk davranış terası”

Azimet terasında Kalaba’nun sahilini, Boztepe’yi, Çambaşı’nı ve Karagöl’e büyüklüğünde izleyebileceğimiz benzeri düz oluştuğunu kaydeden Başbuğ Türkcan, “Durum terası ve bungalov evlerin bulunduğu alan ilçemize ayrı bire bir değer katacak. Vatandaşlarımız Ulubey’e geldiğinde gidiş terası, Sayacabaşı toplumsal tesisleri, Küpkaya Kanyonunu, Ohtamış, Çağlayan ve Kadıncık Şelalelerini gezerek meşbu meşgul benzeri çevrim geçirebilirler. Tempo terasımızın açılışını dahi Ekim ayında yapacağız” dedi.

“Yeni binaya taşınacağız”

Elan evvel pansiyon adına beğenilen binayı eskimemiş Belediye binası haline getireceklerini dile getiren Komutan Türkcan, sene sonuna kadar bakir binaya geçmeyi planladıklarını kaydetti.

Pazar esnafı amacıyla belirledikleri alanı düzenlemeye başladıklarını kaydeden Başkan Türkcan, ilçede istihdam alanı yapmak için serencam yıllarda verdikleri çabanın karşılığını almaya başladıklarını vurguladı.

İstihdam çalışmaları meyvesini veriyor

Komutan Türkcan, “Ulubey’üstelik şu dakika 300 kişinin çalıştığı bir dokuma fabrikası var. Elden Ulubey değil, belde ilçelere bile istihdam sağlayıcı aynı firmamız. İlçemize gösterişli anlamda hesaplı ulama sağlıyor. Adalet Bakanlığı vasıtasıyla mülga benzeri çarkıt cezaevimiz vardı. Burayı hususi bir firma ile görüşerek cebe fabrikası kuruldu. Burada 200’ün üstünde istihdam bulunuyor. Fabrikamız büyümeye akıllıca gidiyor. Zat silahını üretmeye çalışacak”

Endüstri sitesi, bilgisizlik merkezi geliyor

İlçeye bakir bire bir uran sitesi kazandıracaklarını ve temelini Teşrinievvel ayında atacaklarını ayrımsız zamanda ilçeye aynı deneyimsizlik merkezini kazandıracaklarını belirten Başbuğ Türkcan, şu bilgileri verdi:

“26 parça dükkanımızın bulunduğu ve temelini 10. ayda atacağımız banal sanayi sitemizle esnaflarımız daha rahat edecek. Seçim zamanına kadar burayı bitirmeyi hedefliyoruz. Şehremaneti kültür sarayı ve cahillik merkezi projemiz var. Spor Bakanımızın Kargaşa’ya gelmesiyle toyluk merkezi, 500 yabanlık tribün ve 4 devam okulumuzun önüne tutkun spor salonu aldık. Spor salonlarının yarısını biz karşılayacağız. Bunları 2023 yılına kadar bitirmeyi hedefliyoruz.”

“250 km. el yaptık”

Akıbet adına Ulubey’deki kere çalışmalarına bile değinen Başbuğ İsa Türkcan, açıklamalarını şöyle sürdürdü:

“Ulubey’in 6 biçim mahallesi dışında 35 modül da köylerden mahalleye dönüşen rustik kesimi var. Pres bir coğrafyada yaşıyoruz. İlçemizin 2 bin km yol ağı bulunuyor. 2014 yılından şimdiye kadar ilçemizde 250 km. yunak asfalt ve beton kaplama öğün yaptık. Planlamış olduğumuz rustik kesimlerde; Kirazlık, Belenyurt, Durak, Eymür, Sayaca, Kızılen, Güvenyurt mahallelerinin asfaltlarını bu yılın sonuna büyüklüğünde dökeceğiz. Ohtamış, Şahinkaya, Şıhlar, Çubuklu, Kızılen, Ohtamış, Akoluk mahallelerinin altyapı çalışmalarını bu yılın sonuna kadar bitirip, 2023’ün yaz döneminde bu mahalleleri bile asfaltla buluşturacağız. Vatandaşlarımıza verdiğimiz sözü aslında bu yılın sonunda gerçekleştirmiş olacağız. 2023 ve 2024 yılında bile beton ve asfalt ika çalışmalarımız sürecek. Bire Bir takım ve kadro ruhuyla fiilen Ulubeyimizin 41 mahallesine bakım ediyoruz.” – CIVIL CIVIL

Share: