Ukrayna, Rusya’nın kayıplarını açıkladı

Ukrayna Erkânıharbiyeiumumiye Başkanlığı, son 24 saatteki çatışmalara ve Acımasız ordusunun kayıplarına ilgili açıklama yaptı.

Açıklamaya göre, Rus ordusu, çoğunluğu Donetsk bölgesinde almak üzere 200 askerini kaybetti.

Rus ordusu 24 Gücük Ay-12 Ağustos döneminde Ukrayna’de hep 43 bin 200 askeri süreduran ağıl getirildi.

Bu dönemde Ruslara ilişik 233 uçak, 191 helikopter, 1849 tank, 4 bin 108 zırhlı araç, 975 heyetiyle, 261 roketatar ve 136 çekicilik defans sistemi imha edildi.

Rus güçlerinin 3 bin 21 açar, 15 gemi ve hafif yordam teknesi ile 778 insansız gelgel aracını de yitirdiği kaydedilen açıklamada, Rusların fırlattığı 185 tutum füzesinin da Ukrayna gelgel defans birliklerince vurularak imha edildiği bilgisine saha verildi.

Rusya Defans Bakanlığından 25 Mart’ta yapılan açıklamada, Ukrayna’bile 1351 Rus askerinin öldüğü duyurulmuş ancak henüz sonra kayıplara ait veriler yenilenmemişti.

Ruslar, Gorlivka-Zayçeve istikametinde kısmı başarı elde etti

Ukrayna Erkânıharbiyeiumumiye Başkanlığının tıpkı özge açıklamasında da çatışmaların Donetsk’e bağlı Bakhmut bölgesinde yoğunlaştığı bildirildi.

Açıklamada, tank, tümden ve uçaklarla atılım gerçekleştiren Rus güçlerinin Gorlivka-Zayçeve istikametinde bölümsel sükse elde ettiği aktarıldı.

Sivil yapılara saldırılar sürüyor

Ukrayna makamlarının bilgilerine göre Rus ordusuna cebin istinat sürerken Ruslar birlikte kâh şehirlere füze saldırısı düzenledi.

Moskof güçler akıbet 24 saate Luhansk bölgesine 8 gelgel saldırısı yaptı.

Donetsk’e sadık Kramatorsk’a Acımasız güçlerce 11 füze atıldı. Burada isabet alan 3 bölük hasar görürken duygusal kaybı olmadı. Kurahove’ye yapılan füze saldırısında ise geçmiş belirlemelere göre 2 Ukraynalı hayatını kaybettiği tez edildi.

Dnipropetrovsk’a tutkun Marganeç kentine üstelik kısaca 40 Grad füzesi atıldı.

Rusya’üstelik Putin’e cesaret artıyor

 

Rusya: ABD’nin Ukrayna’ya desteği çatışmaları uzatıyor

 

26 mevki Ukrayna amacıyla bire bir araya geldi: Putin’i kızdıracak karar

 

Share: