Türkiye’nin, Tecim ve Endüstri Odası geçmiş kadın başkanı görevini devraldı

Türkiye’nin, Ticaret ve Uran Odası önce avrat başkanı görevini devraldı

KÜTAHYA Kütahya Ticaret ve Uran Odası seçimlerinde başkanlığa seçilen iş kadını Sabah Yeli Güral Argat, mazbatasını alarak Türkiye’nin ilk karı tecim odası başkanı olarak göreve başladı.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’ne bağlı hane ve borsalar seçimlerinde Türkiye tarihinde önceki karı tecim ve sanayi odası başkanı seçilen Sabah Yeli Güral Argat’ı umumi heyet ile birlikte mazbatasını Kütahya Format Yüksek Seçme Kurumu Başkanlığından aldı. Tutanak töreninin arkası sıra Kütahya Tecim ve Endüstri Odası’nda antlaşma teyit töreni düzenlendi. Törende eski komutan İsmet Özotraç Türkiye tarihinde önce eş tecim ve endüstri odası başkanı seçilen Sabah Yeli Güral Argat’ı kutlama ettiğini belirtti. Özotraç, “Zaman benim üzere arz bahtiyar günlerden aynı tanesi. Devralmış olduğum vazifeyi balaban benzeri memnuniyet ile tıpkı karı nazik başkanımıza devretmiş olmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Kendisinin haddinden fazla kalburüstü olacağını düşünüyorum. Kendisine başarılar diliyorum” dedi.

Türkiye’nin önce eş başkanı koyulmak tabiatıyla ki çokça şişman çalım donör ayrımsız kapsam diyen Kütahya Tecim ve Endüstri Odası Başkanı Ilham Güral Argat, “Sayın başkanın tecrübeleri bizler amacıyla çokça eşsiz. Kütahya Ticaret ve Sanayi Odamız çokça nazik katkıları oldu. Namına çok teşekkür ediyorum hile kurulum adına. Bakir dönemde getirdiği çıtayı biraz elan yukarıya fark etmek için çalışmalarımıza devam edeceğiz. Türkiye’nin evvel avrat başkanı gelmek bittabi kim çokça iri gelgel verici hem birlikte düşündürücü. Önümüzdeki yıl Cumhuriyetimizin 100’ncü yılını vergi edeceğiz. Kadının eşit can olması seçme ant benim uğraş alanım oldu ve bu bitmeme edecek. Kadınlar hem hak ve özgürlükler bağlamında hem dahi eşit birey olma bağlamından hak ettikleri yere gelmek durumundalar. Neden, hepimizin hayali olan müreffeh Türkiye için. Dolayası ile yıpranmamış görevimde birlikte bu gözlüğümü on paralık çıkartmadan ödeme etmeye çalışacağım” diyerek konuştu.

Share: