“Türkiye Yüzyılı” sosyal politikalar kitabı “emare betik” olacak

Cumhurbaşkanlığı Sosyal Politikalar Müesses, “Türkiye Yüzyılı” vizyonu ile yaptığı icraat kapsamında toplumsal politikalar kitabı çıkartacak.

Cumhurbaşkanlığı Sosyal Politikalar Kurulu Komutan Vekili Prof. Dr. Vedat Işıkhan, “Sosyal Politikalarda 7 Kesim 7 İl” programı kapsamında geldiği Edirne’de, AA muhabirine, kurul üyelerinin musahabe ettikleri illerde sivil cemiyet kuruluşlarının temsilcileri ve kamu kurumlarının yöneticileriyle görüşmeler gerçekleştirdiğini söyledi.

Mardin, Konya, Artvin ve Van’ın ardından Edirne’nin görüşme edildiğini aktaran Işıkhan, “Görüşmelerimizde çözülemeyen sorunları belirlemeye çalıştık. Bu veriler bizim üzere çokça koca, bunları sosyal politikalar stratejisine dönüştürüyoruz ve seçme ile ilgilendiren anlatım tutuyoruz.” dedi.

Işıkhan, İzmir ve Hatay’daki görüşmelerin peşi sıra devletin akıbet 20 yılda ortaya koyduğu sosyal politikaların özetinin vadi aldığı ayrımsız betik çıkaracaklarını dile getirdi.

Tezkere kasımda çıkacak

Kitabı, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı ile hazırlayacaklarını tamlayan Işıkhan, şöyle bitmeme etti:

“Bu kitapta eskimemiş yüzyılın sosyal politikaları olacak. Aileden tutun yavru, mânialı, buğulanmış, dezavantajlı gruplar, sakat hükümlülere yönelik politikaların özeti kayran matlup. Kitabımızı teşrinisani ayının ortasında çıkarmayı düşünüyoruz. 2023 vizyonuna müteveccih ihtiyaçlarımız nedir, gelecekte hangi risklerle karşılaşacağız. Söz Gelişi dezavantajlı gruplar içerisinde bağımlılık haddinden fazla muhteşem laf haline gelmeye başladı. Bir Tane ebeveynli aileler, teknoloji bağımlılığı kabilinden mesail bizim gelecekte karşılaşabileceğimiz risklerin belirlenmesi noktasında da hakeza tıpkısı önsezi çizdik. Mektup da hakeza toparlayıcı, eş ve kanıt niteliği taşıması açısından bizim gelgel duyacağımız ayrımsız yayın olacak.”

Prof. Dr. Işıkhan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çizmiş olduğu vizyonun asamble üzere çokça kebir olduğunu vurguladı.

“Türkiye Yüzyılı”nda sosyal politikaları henüz ileriye taşıyacaklarını anlatım eden Işıkhan, şunları kaydetti:

“Binlerce almanak kadim tıpkı geçmişten geliyoruz ama bol bolamat ötesi modern toplumları birlikte geçerek vatandaşlarımızın ihtiyaçları doğrultusunda, türe bütün bütün, içtimai adaleti ve eşitliği sağlayacak şekilde politikalar üretiyoruz. Vatandaşımızın değişen, gelişen gerekseme duyduğu sorunları biz fora etmek zorundayız. Elan çağcıl bir düzeye ulaşmak amacıyla tekmil gaye vatandaşımızın hayat kalitesini bire bir peş noktaya taşımak.”

Share: