Türkiye Motokros Şampiyonası Gönen’de yapılacak

17-18 Ilkgüz 2022 Tarihlerinde Gönen’de gerçekleştirilecek olan Türkiye Motokros Şampiyonası 4. Bacak Yarışları’na dönme sayıyor.

Önemli şampiyonalara sülale sahipliği yapmış olan ve FİM yoluyla sunu beğenilen parkura erbap Rutubet Belediyesi Şakir Şenkalaycı Motokros Parkurunda hummalı çalışmaları sonuç atiklik sürüyor.

Şampiyonaya bir iki aynı süre kaldığında Rutubet Belediye Başkanı İbrahim Badik’ı ülfet eden Sportmen Şakir Şenkalaycı; Bökelik öncesi Başkan Palaz’a şampiyonluk bile neler yapılabileceği karşı vukuf sundu.

Belediye Başkanı İbrahim Badik, “Henüz eski senelerde olduğu kabil Türkiye Motokros Şampiyonası’na aile sahipliği yapacağız. Parkurun hazırlanması için ateşli çalışmalarımız son atiklik bitmeme etmekte. Gönen Belediyesi olarak, bizlere düşen ne varsa yapmaktayız. Bu büyük etkinlikte yer matlup olan sporcu, sportmen yakınları ve motokros meraklılarına ilçemizde ağırlamaktan hava duyacağız. Şimdiden Şampiyonaya katılacak sporcularımıza kazasız belasız bire bir şampiyonluk diliyorum” dedi.

Motokros sporunun böke sporcusu Şakir Şenkalaycı, “Bizle bu güne kadar Rutubet İlçesi’nde çokça sayıda aktiflik düzenledik. Parkurun hazırlanmasında bizlere desteğini esirgemeyen Rutubet Şehremini İbrahim Ördek’a, Uray Kültür Müdürlüğü’hangi, Spor Müdürlüğü’hangi, Polis Kat Başkanlığı’na ve tabii kim Veri İşleri Müdürlüğü’ne şükranlarımı sunuyorum. Gönen’de gördüğümüz ilgiden ve Gönenlilerin hamam alakalarından ötürü tıpkı öğün bundan sonra teşekkür ederim. Antrparantez; 17-18 Ilkgüz tarihlerinde gerçekleştirilecek olan Türkiye Motor Federasyonu Türkiye Motokros Şampiyonası 4. Basamak yarışlarına bilcümle motosiklet tutkunlarını nida ediyorum” dedi. – BALIKESİR

Share: