Türkiye-Bulgaristan sınırındaki çatışmayla ait 2 münasebetsiz yakalandı

Edirne Valiliği, Türkiye’den Bulgaristan’a geçmeye müteharrik tıpkı takım ile Bulgaristan polisi ortada çıkan ve bire bir Bulgar polisinin öldüğü silahlı çatışmayla ilgilendiren 2 şüphelinin yakalandığını açıkladı.

Edirne’nin Lalapaşa ilçesine vabeste Küçünlü köyü yakınlarından yasadışı yollarla Bulgaristan’a geçmeye çalışan bire bir grup ile Bulgar polisi beyninde silahlı çatışma yaşandı. Çatışmada bire bir Bulgar polisi hayatını kaybetti. Çatışmaya karıştığı sav edilen grubun, muhacir grubu olup olmadığı elan netlik kazanmazken, Edirne’de olayın yaşandığı sınır bölgesinde asayiş güçlerinde serbest çaplı emek başlatıldı. Olayla ilgilendiren kurnaz ekipleri yoluyla 2 kaknem gözaltına alındı.

Edirne Valiliğinden olayla ait yapılan açıklamada, “7 Son Teşrin 2022 günü saat 21.35 sıralarında ilimiz Lalapaşa ilçesi Küçünlü köyü çizgi hattında yaşanan mendebur saldırıda tıpkı Bulgaristan polis güçleri memuru hayatını kaybetmiştir. Bahis ile ilgilendiren olarak Edirne İl Jandarma Komutanlığı ekiplerimizin yaptığı görgüsüz ve azimli çalışmalar neticesinde saldırıyı gerçekleştirdiği tespit edilen E.E. ve M.E. isimli eşhas düçar olup, üzerlerinde yapılan aramada olayda geçer not 1 skor av tüfeği ve bu tüfeğe ilişkin 23 sayı av fişeği ele geçirilmiştir. Bu yaslı hikâye sebebiyle Bulgaristan Emniyet Teşkilatına ve Bulgaristan halkına başsağlığı dileklerimizi iletiyoruz” ifadelerine düzlük verildi. – EDİRNE

Share: