TÜMSİAD üyelerine “e-ihracat” kolaylığı

Kamu Sanayici ve İş Adamları Derneği (TÜMSİAD) Kayseri Şubesi’nin yoluyla Maldivler Post ve Texpo firması beyninde e-dış satım protokolü imzalandı.

TÜMSİAD Kayseri Şubesi’nde gerçekleşen protokole, TÜMSİAD Kayseri Başkanvekili Yunus Kılıçaslan, Maldivler Sandalye Genel Müdürü Insan Muhammed, Texpo yöneticisi ve müessis eş Kamil Özdamar ve TÜMSİAD üyeleri katıldı. Burada benzeri meşveret fail TÜMSİAD Kayseri Başkanvekili Yunus Kılıçaslan, “Bu Maldivler Post ile başlayıp arkasında 10’un üzerinde devlet ile yapılacak ayrımsız anlaşmadır. Bu anlaşmaların hepsi anlaşma yapılan ülkelerin resmi kurumları ile yapılmaktadır. Burada tığ TÜMSİAD olarak e-ihracat’ı ve e-ticaret’i rastgele devir amacıyla destekledik. Rastgele zaman için desteklemeye devam edeceğiz. Texpo firmamızın bile inşallah yolu engelsiz olsun. Bu tören düzeni Maldivler için dahi inşallah şiddetli olsun. Bu alelhusus Kayseri genelinde başlatacağımız bir yapılanma. Üreticilerimizin ensiz dışındaki ihracatlarına daha rahat ve sıra bir şekilde bindi olabilmek amacıyla önceki adımımızı burada atacağız. Texpo firması bünyesinde artık firmamızın ancak dışına henüz abat aracısız, stoksuz ve tehlikesiz ayrımsız şekilde ulaşmasını sağlayacağız” ifadelerini kullandı.

Maldivler Huzur Umumi Müdürü Adam Muhammed birlikte, “Türk ürünlerini sıkı dışına yapmak için bir kaynaklık politikası izleyeceğimizi düşünüyoruz. Antrparantez imdi bu temeli kullanarak, ürünlerin yayılımı ve ticareti açısından elan birlikte gür hale geleceğini umuyorum. İşbirliği içerisinde bu yayılmanın ve genişlemenin gerçekleşeceğini düşünüyorum. Maldivler özellikle turizm sektörü açısından gelişmiş vaziyette. Türkiye’den biz hele möble üstüne mahsulat ve başka uran ürünlerini ülkemize taşımayı ve ülkemize bunların geleceğini umuyoruz. Bunlarla ülkemizde mobilya sektörünü canlandırmayı düşünüyoruz” şeklinde konuştu.

Protokol çerçevesinde, Maldivlere e-dış satım yarmak talip TÜMSİAD üyeleri başvuruda bulunarak, TÜMSİAD vasıtasıyla Maldivler Orun’a yönlendirilecek. Yapılan itilaf ile ürünlerin ulaşımı hem daha emin hem da her aracıya ücret ödemeden ihracatını yapabilecek. – KAYSERİ

Share: