Trakya’da 10 Kasım törenlerle anıldı: Tarlaya yazılan “10 Son Teşrin Atam İzindeyiz” yazısı böyle görüntülendi

Trakya’dahi 10 Son Teşrin törenlerle anıldı: Tarlaya yazılan “10 Teşrinisani Atam İzindeyiz” yazısı böyle görüntülendi

TEKİRDAĞ – Mustafa Eksiksizlik Atatürk, ölümünün 84’üncü yılında kül yurtta olduğu gibi Kırklareli, Edirne ve Tekirdağ’de bile düzenlenen törenlerle anıldı. Kırklareli’nde tarlaya yazılan Tarlaya traktör ile “10 Son Teşrin Atam İzindeyiz” yazısı açıktan görüntülendi.

Mustafa Eksiksizlik Atatürk’ün ölümünün 84’üncü yılı cihetiyle Kırklareli, Edirne ve Tekirdağ’üstelik yâd törenleri düzenlendi. Trakya Bölgesi’ndeki illerde Atatürk heykelinin önünde düzenlenen törenlerde anıtlara çelenk bırakılarak, çekinmek duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu. 10 Teşrinisani Mustafa Atatürk’ü yâd etkinlikleri çerçevesinde, saatler 09.05’i gösterdiğinde sirenlerin çalması ile trafik akımı dururken, tören alanında ve sokak aralarında mevcut vatandaşlar çekinmek duruşunda bulundu. Siren seslerinin sona ermesiyle anıtın önündeki programlar sona erdi. Mustafa Kemal Atatürk’ü ihtifal programları daha sonra değişik etkinliklerle bitmeme etti.

Traktörle tarlaya yazılan abece açıktan görüntülendi

10 Kasım Atatürk’ü ihtifal günü zımnında, Kırklareli Lüleburgaz Evrensekiz kasabasında dinamik 46 yaşındaki foto sanatçısı Burak Tunçkol, tarlaya Atatürk sevgisini yazdı. 23 dönümlük tarlaya saatler süren faaliyet böylelikle traktör yardımı ile “10 Son Teşrin Atam İzindeyiz” yazdı. Hem rençperlik hem dahi foto sanatçısı olan Tunçkol yanı sıra getirdiği drone ile tarlaya yazdığı yazıyı görüntüledi.

Burak Tunçkol, ” Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Eksiksizlik Atatürk’ün 84, ahiret yolculuğu yıldönümü nedeniyle tarlaya ’10 Kasım Atam İzindeyiz’ yazdık. Çünkü Atatürk sevgisi hiçbir şeye değişilmez, cephelerde savaşmış ve bize bu vatanı bırakmış benzeri ihtişam adamını anıyoruz. Biz huzur bu ülkede yaşıyorsak Atatürk’ün sayesindedir. Atatürk ve silah arkadaşlarını minnettarlık ile anıyorum, hepsinin mekanları behişt olsun. Tarlaya bu yazıyı yazdık amma bu sevgimizi göstermeye yetmiyor. Bu yazımızı tahsis etmek 2-3 saatimi aldı” diye konuştu.

Share: