‘Toroslar OtoFest’ renkli görüntülere manzara oldu

‘Toroslar OtoFest’ renkli görüntülere görüntü oldu

Klasik ve modifiye çevirgeç tutkunları, Toroslar Belediyesince düzenlenen festivalde benzeri araya gelirken, makine şov ve drift gösterileri kan kesti

MERSİN – Mersin’in suret ilçesi Toroslar Belediyesinin, alışılmış ve modifiye kurgu tutkunlarını bir araya getirdiği ‘Toroslar OtoFest’ mülevven görüntülere manzara oldu. Yarışmalar, makine şovları, zaman kesen drift gösterileri ve muhtelif etkinliklerin kayran aldığı festivalde, Türkiye’nin birçok ilinden gelen modifiye açacak tutkunları meşgul meşgul benzeri devir geçirdi.

Sazak ve çevre ilçelerinin birlikte Adana, Konya, Şanlıurfa, Kahramanmaraş, Kayseri, Antalya, Hatay, Gaziantep, Ankara ve İstanbul’dan binlerce modifiye anahtar tutkunu, ‘Toroslar Otofest’ etkinliği çerçevesinde Sazak’e atak etti. Mersin Ağacı Araba Sporları Kulübü ile gelişigüzel gerçekleştirilen festivalde otomobiller, maharet donanımları, ses sistemleri, renkleri ve aksesuarlarıyla görücüye çıktı.

Çağdaşkent Mahallesi’nde bulunan Toroslar Cumhuriyet Meydanı’nda şişman tıpkısı katılımla gerçekleşen ve asayiş önlemlerinin alındığı aktiflik, modifiyeli araçların drift gösterileriyle parçalanmamış ayrımsız görsel şölene dönüştü. Toroslar Şehremini Atsız Afşın Yılmaz, festival alanında gençler ve hemşehrileri yoluyla coşkuyla karşılandı. Komutan Yılmayan birlikte drift eden araca binerek heyecanlı anlar yaşadı.

“Biz alay malay güçlüyüz”

Curcuna alanında, irtibat ve beraberliğin arz domuzuna fotoğraf karesinin verildiğini belirten Başkan Yılmaz, “Toroslar Otofest ile Türkiye’nin değişik şehirlerinden katılımcıları Toroslarımızda ağırladık. 29 Ekim Cumhuriyet Altını Bayramımızı hep beraber kutladık. Vatanımız, engelleme altındayken bire bir davet üstüne tamam vatanseverler toplandı. Aynı bizim sizleri çağırıp, sizlerin de buraya gelmeniz üzere” dedi.

“Gene tıpkısı madde olsa bilcümle bu arada vatan savunması yapar mıyız?” diye alandaki tüm gençlere seslenen Komutan Yılmaz, coşkulu tıpkı evetle denk aldı. Yılmaz, “Yaparız Allah’ın izniyle. Bizim gücümüz ve kuvvetimiz buradan geliyor. Geleceğimiz, bu hamur konusunda düz yazı ediliyor. Türkiye’nin ilk milli otomobili TOGG’un, Bursa Gemlik’teki kampüsünün açılışı yapıldı. TOGG milletimize, devletimize oflaz hayırlı olsun. Festivalde emeği sabık Mersin Ağacı Makine Sporları Kulübü’ne ve yekpare katılımcılara teşekkürname ediyorum” diye konuştu.

MOSK Başkanı Sedat Delimsirek da araba sporlarına ve festivale sunduğu desteklerinden ortalık Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmayan’a teşekkür etti.

Modifiye komütatör tutkunları; makine camiasının önde gelen isimlerinin ve toplumsal medya fenomenlerinin kayran aldığı festivalde, DJ performanslarıyla üstelik doyasıya eğlendi. Festival; basıklık, güzellik ve desibel kategorilerinde yapılan yarışmalarda dereceye girenlere ödüllerinin verilmesiyle sonuç buldu.

Share: