TOKİ, 26 ilde 365 arsayı meydanda artırmayla satacak

Mekân, Kentçilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Şişko Bölük İdaresi Başkanlığı (TOKİ), İstanbul, Ankara ve İzmir’in bile aralarında bulunduğu 26 ildeki 365 arsayı sarih artırmayla satışa çıkardı.

AA muhabirinin TOKİ’den aldığı bilgiye göre, hane, tecim, sanayi, turizm tesis alanı, hususi ekol alanı, akaryakıt istasyonu, lalettayin kuruluş, oto galericiler sitesi, park ve dinlenme alanları niteliğindeki arsalara, yüzdelik 25 peşinat 36, 48 ve 60 ay vadeyle erbap olunabilecek.

Muhammen bedeli 4 milyar 721 milyon 272 bin 46 liralık olan yaklaşık 1 milyon 501 bin 219 metrekare büyüklüğündeki Adana, Afyonkarahisar, Ankara, Antalya, Münevver, Balıkesir, Çanakkale, Diyarbakır, Elazığ, Eskişehir, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kahramanmaraş, Kayseri, Kırıkkale, Kocaeli, Konya, Manisa, Mersin Ağacı, Muğla, Niğde, Şanlıurfa, Tekirdağ, Çeltek ve Van’birlikte kâin 365 arsa meydanda artırmayla satılacak.

Açık açık artırma, 12 Ekim 2022 Çarşamba ve 13 Ilk Teşrin Perşembe günleri saat 10.30’dahi iki ayrı celse halinde yapılacak.

Oturumlar, Ankara Çankaya Bilkent Otel ve Konuşma Merkezi ile İzmir Bayraklı Tepekule Kongre ve Sergi Merkezi’nde gerçekleştirilecek. Antrparantez “www.emlakmuzayede.com.tr” adresinden üstelik öneri verilebilecek.

KDV’den affedilmiş, yüzde 25 peşinat, 36, 48 ve 60 kamer vade

Alıcılar, konut, tecim, uran, turizm kuruluş alanı ve akaryakıt istasyon alanları niteliğindeki arsalara yüzde 25 peşinat, 36, 48 ve 60 ay önel ile erbap olabilecek. Ayrıca arsalar KDV’den affedilmiş şekilde satılacak.

12 Teşrinievvel 2022 Çarşamba günü saat 10.30’birlikte yapılacak meydanda artırmada, Çanakkale, Eskişehir, Van, Kahramanmaraş, Diyarbakır, Ankara, Afyonkarahisar, Balıkesir, Elazığ, Gaziantep, Tekirdağ, Yardımcı, Kayseri, Konya’üstelik bulunan arsaların 13 Ilk Teşrin 2022 Perşembe saat 10.30’daki peyda artırmada ise Adana, İstanbul, Kocaeli, Şanlıurfa, Antalya, Muğla, Entelektüel, İzmir, Kırıkkale, Manisa, Mersin ve Niğde’da mevcut arsaların satışı gerçekleştirilecek.

Satışa sunulan arsalar ortada Adana Çukurova’dahi hane, Ankara Çankaya’bile göz ve tecim, Antalya’bile basamak ile tecim, Aydın’birlikte turizm yapı alanı, Elazığ’de göz-ticaret alanları bulunuyor.

İzmir’üstelik satışa sunulan arsalar beyninde endüstri, beledi göz alanı, kıtipiyoz uran sitesi, tarım ve konut alanları da bulunuyor.

Antrparantez İstanbul Başakşehir’üstelik bölük ve ticaret alanları satışa sunuldu.

Satışa ilgili teferruatlı bilgiye “www.toki.gov.tr” ile “www.emlakmuzayede.com.tr” genel ağ adresinden ve 0 212 608 15 00 numaralı telefondan ulaşılabilecek.

Share: