Tokat’ta makam paraşütü yarışları başladı

Tokat’ın Erbaa ilçesinde düzenlenen Erbaa Gross Yamaç Paraşütü yarışları başladı.

Erbaa Kaymakamlığı, Erbaa Belediyesi ile Toyluk ve Spor İlçe Müdürlüğünün aksiyon birliğinde Kermen köyündeki 650 rakımlı Seyir Tepesi’nde gerçekleştirilen yarışlara 25 sporcu katıldı.

Erbaa Belediye Başkanı Ertuğrul Karagöl, gazetecilere, ön paraşütü yarışlarına ocak sahipliği yapmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

Alanın düzenlenmesi ve tescillenmesi ile bölgedeki yatırımlara devam edeceklerini belirten Karagöl, “İstiyoruz kim aynı emanet 3-4 günlüğüne Erbaa’ya geldiğinde meşbu mahmul ara geçirsin. Park Yeri Vadi’de ata binsin. Karayaka Köprüsü’nden kanoya binip Boğazkesen’e gelsin. Boğazkesen’de balık yesin, bilahare teleferik ile yan paraşütü üzere planlı alana çıksın. Düden Gölü’ne gidip konaklasın. İster yürüyüş yapsın, isterse huzur paraşütü ile kafa noktasına, yani Erbaa’ya gelip bu ringi tamamlasın.” ifadelerini kullandı.

Yarışa katılan Samsun Makam Paraşütü Spor Kulübünün başkanı Serhat Koç dahi mesafenin uçuş için gayet dolgunca olduğunu vurgulayarak, “Erbaa mesafe uçuşları için gelecek vadeden tıpkısı toprak. İnşallah federasyon üstelik yarışma düzenler. Zaman uzaklık uçuşu denemeleri yapacağız. Zaman böylece da inşallah fena hâlde bir adet alır ve geceyi evire çevire geçirip yarına hazır oluruz.” diye konuştu.

Yarışlar ferda sona erecek.

Share: