Telsizlerle haberleşen göçmen kaçakçıları 3 aylık takibin peşi sıra yakalandı

İzmir’in Karaburun ve Seferihisar ilçeleri ile Muğla’nın Marmaris ilçesinde, gayrikanuni geçişleri organize ettiği belirlenen adam kaçakçılığı şebekesi, 3 maaş takibin arkası sıra enselendi. Uyanık ekipleri tarafından gözaltına alınan kanalizasyon üyelerinin adreslerinde yapılan aramada ele geçirilen el telsizleri ile, tanıtma yaparak cingöz baskınlarına karşı tedbir aldığı öğrenildi.

İzmir İl Kurnaz Komutanlığı ekipleri, Karaburun ilçesinde yasa dışı yollarla yetersiz dışına geçişleri tevhit eden şebeke üyelerini takip etmek için himmet başlattı. Şüphelileri yakalamaya yönelik 3 ay süren beceri ve fiziki takibin arkası sıra, Karaburun Cumhuriyet Altını Başsavcılığının koordine ve talimatları doğrultusunda harekete geçildi. İzmir İl Jandarma Komutanlığı ile Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) Başkanlığının ortak çalışması ile Karaburun, Seferihisar ve Muğla ili Marmaris ilçelerinde, ‘Örgütlü Göçmen Kaçakçılığı’ suçunu aktif şüphelilerin yakalanması için 27 Ağustos tarihinde düğmeye basıldı.

El telsizi ile danışma sağlayıp, baskına alın önlem alıyorlarmış

Ekipler eliyle 2’si vakfedilmiş mevcut 6 şüpheliyi yakalamaya yönelik işler başlatıldı. 5 eş ve 2 aksiyon durumunda yapılan senkronik operasyonda, I.E., S.T.H., T.K. ve U.G.G. isimli 4 kaknem yakalanarak gözaltına makbuz. Şüphelilerin adreslerinde yapılan aramalarda suçta kullanıldığı belirlenen, 1 sayı ahali telsizi, 13 sayı cep telefonu, 11 sayı sim bilgili, 17 sayı zihin kartı ve flash us, 1 adet laptop bilgisayar, 4 skor tarihi im niteliği taşıdığı değerlendirilen statü nesne, 13 adet (6.35) mm. çapında tabanca fişeği, 63.2 gram kubar esrar maddesi, 4 sayı eroin içilmesinde geçer aparat, 24 bin 400 TL mal, 3 nüsha suçta çıkma teknelere ilgilendiren hava/satım vekaletnamesi ve 2 nüsha suç unsuru taşıyan belge ile defter ele geçirildi. Şüphelilerin umum telsizi ile açıkgöz baskınlarına alın birbirleriyle enformasyon sağladıkları tespit edildi.

4 tutuklama

Öte yandan operasyonda gözaltına alınan şüpheliler, jandarmadaki işlemlerinin arkası sıra çıkarıldıkları mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi. – İZMİR

Share: