Tekerlekli Sandalye Basket 1. Ligi: Muş BESK: 56 Kızıltepe Engelliler Birliği SK: 64

Tekerlekli Sandalye Basketbol 1. Ligi’nde savaş fail Muş Bedensel Engelliler Spor Kulübü (BESK), evinde karşılaştığı Mardin Kızıltepe Engelliler Birliği Spor Kulübü’ne 56-64’lük skorla mağlup oldu.

Muş Bedensel Engelliler Spor Kulübü ile Kızıltepe Engelliler Birliği Spor Kulübü Muş’ta yüz yüze geldi. Çekişmeli güzeşte karşılaşmayı Muş Temsilcisi 56-64’lük skorla kaybetti. Karşılaşma sonu açıklamalarda kâin Muş BESK Pakt Başkanı Bedri Korkmaz, 22 yıldır basketbolla ilgilendiğini ve spor sayesinde evinden çıkmayan, toplumla alakası sıfır, hariç çıktığında aşağı görüleceğini düşünen mânialı bireyleri hem topluma hem dahi spora kazandırdıklarını söyledi. Müsabakalara diyar protokolünün katkılarıyla henüz mebzul hazırlandıklarını kaydeden Korkmaz, “Başta gönüllü başkanımız ve İl Güven Müdürümüz Açık Deniz Kaloğlu’nun, Sayın Valimiz Doç. Dr. İlker Gündüzöz’ün, Belediye Başkanımız Feyat Asya’nın ve ilimizdeki hareket adamlarının gönüllü adına destekleriyle ayakta durmaya çalışıyoruz. Türkiye Tekerlekli Sandalye Basket 1. Lig’inde savaşım etmekteyiz. Bu mücadelemizde bu hafta Mardin Kızıltepe Engelliler Birliği ile karşılaştık. Sunturlu bire bir karşılaşma oldu. Rakibimize iyice maç amacıyla teşekkür ederiz” dedi.

Müsabakayı, Muş Valisi Doç. Dr. İlker Gündüzöz, İl Güven Müdürü Engin Kaloğlu, 1984 Muşspor Pakt Başkanı Nevzat Kayaç ve vatandaşlar tribünlerden strateji etti. – MUŞ

Share: