Tekerlekli Koltuk Basket 1. Ligi: Muş BESK: 56 – Kızıltepe Engelliler Birliği SK: 64

– Tekerlekli Sandalye Basketbol 1. Ligi: Muş BESK: 56 – Kızıltepe Engelliler Birliği SK: 64

MUŞ – Tekerlekli Sandalye Basket 1. Ligi’nde savaş fail Muş Bedensel Engelliler Spor Kulübü (BESK), evinde karşılaştığı Mardin Kızıltepe Engelliler Birliği Spor Kulübü’ne 56-64’lük skorla yenmiş oldu.

Muş Bedensel Engelliler Spor Kulübü ile Kızıltepe Engelliler Birliği Spor Kulübü Muş’ta karşı karşıya geldi. Çekişmeli geçen karşılaşmayı Muş Temsilcisi 56-64’lük skorla kaybetti. Karşılaşma sonu açıklamalarda bulunan Muş BESK Pakt Başkanı Bedri Korkmaz, 22 yıldır basketbolla ilgilendiğini ve spor yardımıyla evinden çıkmayan, toplumla alakası olmayan, hariç çıktığında hor görüleceğini düşünen engelli bireyleri hem topluma hem de spora kazandırdıklarını söyledi. Müsabakalara iklim protokolünün katkılarıyla daha iyi hazırlandıklarını kaydeden Korkmaz, “Özellikle fahri başkanımız ve İl Inanma Müdürümüz Açık Deniz Kaloğlu’nun, Sayın Valimiz Doç. Dr. İlker Gündüzöz’ün, Belediye Başkanımız Feyat Asya’nın ve ilimizdeki aksiyon adamlarının fahri namına destekleriyle ayakta durmaya çalışıyoruz. Türkiye Tekerlekli Koltuk Basketbol 1. Lig’inde uğraş etmekteyiz. Bu mücadelemizde bu hafta Mardin Kızıltepe Engelliler Birliği ile karşılaştık. Fena Hâlde ayrımsız karşılaşma oldu. Rakibimize iyice karşılaşma üzere teşekkür ederiz” dedi.

Müsabakayı, Muş Valisi Doç. Dr. İlker Gündüzöz, İl Itimat Müdürü Açık Deniz Kaloğlu, 1984 Muşspor Pakt Başkanı Nevzat Kaya ve vatandaşlar tribünlerden strateji etti.

Share: