TEB Hatır Fikir ve Toyluk Buluşması ‘Bankacılığın Ötesinde’ temasıyla gerçekleşti

15 yıldan bu yana hem gelgel içinde hem üstelik ülke genelinde değişik platformlarda inovasyonu geliştirmeye ve yaygınlaştırmaya yönelik heybetli adımlar atan Türk Ekonomi Bankası (TEB), bu yılki Karın Düşün ve Gençlik Buluşması’nı “Bankacılığın Ötesinde” temasıyla gerçekleştirdi.

Harvard Business Review Dergisi Umumi Nişane Yönetmeni Başkumandan Turan’ın moderasyonunda gerçekleşen TEB Beyin Düşünüm ve Cahillik Buluşması “Bankacılığın Ötesinde” mevzulu siyasal ile başladı . Panelde TEB Genel Müdürü Beklenti Leblebici, TEB İnsan Kaynakları Genel Müdür Yardımcısı Bade Sipahioğlu Işık ve S360 Genel Müdürü Soyluluk Okumuş yenilikçi ürün, hizmet ve iş yapış şekilleriyle topluma, çevreye, ekonomiye artı bastırık yaratarak bankacılığın ötesine elbette geçileceğini konuştular.

Etkinlik, sürdürülebilirlik alanında bellek lideri, çokça satan Trilyon Dolarlık Değişim (The Trillion Dollar Shift) ve Bakir Iktisat İşi (New Economy Business) kitaplarının yazarı Marga Hoek’in “Dünyada Fazlalık Takı Yaratarak Muvaffakiyetli İşler Açmak” oturumuyla devam etti.

TEB Umumi Müdürü Beklenti Leblebici konuşmasında, günümüzde gelinen noktada “yeterince gür” olmanın yetmediğini, bunun ötesine geçilmesi gerektiğini söyledi. Leblebici konuşmasına şöyle devam etti: “Pandemi sonrası acun baştan şekillenirken artık kimsenin tek başına değer üretemeyeceğini gördük. Bakir dünyada var olabilmek amacıyla kendimizi, şirketlerimizi, hisse senedi yapış şeklimizi, kanı yapımızı dönüştürmemiz gerekiyor. De bunu zeminin sürekli değiştiği, sakat formüllerin ve umumi kabullerin yeterince muteber olmadığı bire bir ortamda yapmamız gerekiyor. Hem çekicilik içre hem da kurum dışındaki paydaşlarla yapılan aksiyon birlikleri başarının olmazsa olanaksız faktörü haline geldi. Tığ birlikte himmet arkadaşlarımız, öğrenciler, girişimciler, müşterilerimiz, tedarikçilerimiz, sektörün önde mevrut isimleri ve üniversitelerle şu anne kadar oluşturduğumuz inovasyon ekosistemini seçkin güzeşte aktarılma henüz de geliştiriyoruz. Gelgel içindeki girişimcilerimizi dinleyip yenilikçi fikirlerini birer müteşebbis kadar hayata geçirmeleri üzere onlara inovasyon ve girişimciliği destekleyen aynı hareket ortamı yaratıyoruz. Öğrencileri dinleyip onlara inovasyon yapmaları üzere destek oluyoruz. Girişimcileri dinleyip onlara sadece finansman desteği değil projelerini hayata elbette geçirecekleri konusunda bile kösemenlik ediyoruz. Müşterilerimizi dinleyip onlara hayatlarını kolaylaştıracak eser ve hizmetler sunuyoruz. Tamam bu çalışmalarımızda benimsediğimiz ‘dolgunca ve kat sayı ayrımsız vezneci’ anlayışıyla akım ediyoruz.” dedi.

Leblebici, “bankacılığın ötesine” sarkıtmak talip bankaların ya teşrikimesai yaptığı başka platformlar üzere bankacılık hizmeti altyapısı sağlayacağını ya dahi platformu kendisi kurarak müşterilerinin hayatını kolaylaştıracak kitap ve hizmetleri finansal yapıt ve hizmetlerle gelişigüzel sunacağını söyledi. Leblebici şöyle devam etti: “Yaptığımız tamlık işleri topluma, çevreye, ekonomiye artı takı yaratarak baştan niyet etmek bizim amacıyla ‘bankacılığın ötesi’ yaklaşımımızın bildirme cesim maddelerinden biri. TEB adına ülke ve topluma yardım sağlayıcı rastgele cins projeyi destekleyerek toplumda ongun ve örnek ayrımsız banka girmek istiyoruz. Aynı şekilde müşterilerimize de ‘ongun ve emsal tıpkı banka’ tevessül etmek istiyoruz. Bunun için ihracatçılarımızı destekliyor, Hamle Evleri ile girişimcilerimizin birlikte oluyor, CEPTETEB İşte ile KOBİ’lerin hayatını kolaylaştırıyor, bireysel müşterilerimizin hayatlarını kolaylaştıran im, hizmet ve analizör sunuyoruz. Müşterilerimiz, çalışanlarımız, hissedarlarımız ve toplumumuz oluşmak üzere parçalanmamış paydaşlarımız üzere ‘bereketli ve yaşıt vezneci’ olma anlayışıyla akım ediyoruz.”

“Pozitif bastırık yaratıcı bankacılık mühim önceliklerimizden”

“Bankacılığın Ötesi” kavramını, bir nice bakım sağlayıcıdan oluşan bir ekosistem marifetiyle şappadak aşkın iz ve hizmetin bütünleşmiş ve düzgün ayrımsız şekilde müşterilerimize sunulduğu düzlem ve hizmet tabanlı ayrımsız aksiyon yaklaşımı kendisine tanımlayabiliriz” diye niteleyerek mütekellim TEB İnsan Kaynakları Genel Müdür Yardımcısı Içki Sipahioğlu Işık ise şunları söyledi: “Bu kavram, dijitalleşmenin artmasına koşut adına ehemmiyet kazanan, buradan beslenen ve özellikle mal sektörünü etkileyen ana tıpkısı yaklaşım. TEB olarak önemli önceliklerimizden biri olan ‘pozitif yük mucit bankacılık’ anlayışı de bizim amacıyla bankacılığın ötesine geçilmek kavramının arz büyük parçası. Yaptığımız tamlık işlerde sürdürülebilirliğe, topluma, gençlerimize, çevreye pekâlâ bir fazlalık rehavet yarattığımızı sorgulayarak, bu konuda daha dirilmek amacıyla yollar arayarak, sürdürülebilirliği iş yapış şeklimizin merkezine koyuyoruz. Bunun üzere gelişigüzel güzeşte çevrim genişleyen bir ekosistemle cereyan ediyoruz.” dedi.

Beyin Düşün Yarışması’na bu yıl 6.500 müracaat

TEB Beyin Fikir Yarışması bu yıl 147 değişik üniversiteden başvuru alırken, gelen başvuru sayısı 6.500’ü aştı. Projelerin yüzde 55’i darülfünun öğrencilerinden, yüzde 35’i TEB müşterilerinden geldi.

Ödüller sahiplerini buldu

Yarışmanın jürisi TEB Umumi Müdürü Beklenti Leblebici, 2C Proje Evi Müessis Ortağı Didem Altop, Fast Company Kurucusu Rauf Dağ, 212 Müessis Ortağı Şanlı Karabey, TRAngels Müessis Ortağı Hüseyin Karayağız, KPMG Türkiye Danışmanlık Bölüm Başkanı Sakıncasız Alper Karaçar, Google Türkiye Mevki Direktörü Mehmet Keteloğlu, DgPays Umumi Müdürü Serkan Ömerbeyoğlu, Binovative Kurucusu Kasıt Peksavaş, Vestel Ventures Genel Müdürü Pek Öz, Bahçeşehir Üniversitesi Akademisyen İrem Şanal, LC Waikiki E-Ticaret Umumi Müdürü Ömer Barbaros Yiş’cilt oluştu.

TEB Bellek Düşünüm Yarışması’nın Öğrenci ve Yeni Mezun kategorisi birincisi Melih Şahaner, ikincisi Mavi Ahu ve üçüncüsü Mehmete Güler’e mali ödüller verildi. Ayrıca en inovatif 3 proje sahibi Bahçeşehir Üniversitesi yoluyla MBA Bursu ile ödüllendirildi.

Kamera kategorisinin birincisi Amaç Kağıtcı, ikincisi Caner Çanak, üçüncüsü Musa Ağ oldu. Bu şampiyonlara finansal ödüller ve ayrıca birinciye düşüncesiz telefon bergüzar edildi.

Girişimcilerin projelerinin değerlendirildiği Teknolojik Müteşebbis kategorisinde Müge Baltacı birinci olurken, ikinci Erhan Demircioğlu, üçüncü ise Burcu Bektaş Tarih oldu. Teknolojik Girişimci kategorisi şampiyonları mali ödüller kazanırken, yekpare finalistler TEB Aşama Evi’hangi katılma hakkı kazandı.

TEB’mağara Türkiye’dahi ayrımsız önce olan ve bu sene yedincisini gerçekleştirdiği TEB Çekicilik İçi Girişimcilik Programı ödülleri de törende dağıtıldı. Programa bu yıl 120 çalışan iç girişim projeleriyle başvurdu. TEB’in Kurum içi Girişimcilik Programı ile kurum süresince işbirliği ve eş faaliyet kültürü gelişirken, TEB’lilerin girişimci yanları üstelik giderek güçleniyor. Program ile gelgel zarfında yenilikçi ve bankanın geleceğini değiştirebilecek projeler üreten ve projelerini benzeri müteşebbis gibi hayata geçiren “İç Girişimciler” yetiştirilmesi amaçlanıyor.

CEPTETEB’den BinBin ile ulaşımı kolaylaştıracak teşrikimesai

TEB Tedarikçi Buluşması’nın 12’ncisi gerçekleştirildi

TEB’den ekonomiye 126,2 milyar TL destek

Share: