Süt Kuzusu hasreti dinen koşa, oğullarını keçileri “Peri”yle buluşturdu

Osmaniye’de 23 yıldır süt kuzusu hasreti calip Coşkun çifti, “evlat” diye niteleyerek sahiplendikleri, bire bir süre geçmiş ana olan “Peri” isimli keçilerini hastaneden sonraları geldikleri evlerinde bebekleriyle buluşturdu.

Osmaniye’nin Düziçi ilçesinde 23 yıl evvel evlenen 43 yaşındaki Fatma ve 45 yaşındaki Zorlu Coşkun çifti, evlendikleri günden bu yana bala sahibi olabilmek için it canlı haddinden fazla tedaviyi denedi.

Türkiye’deki bir nice forma ve gittikleri hastanelerde haddinden fazla sayıda gayda bebek işleminden akıbet alamayan Ateşli çifti, 3 sene evvel Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Keyif Uygulama ve Araştırma Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Veladet Esas Bilgi Dalı Öğretim Üyesi ve Şişman Süt Kuzusu Merkezi Sorumlusu Kadın Hastalıkları ve Mevlit Uzmanı Doç. Dr. Süleyman Murat Bakacak’a başvurdu.

Fatma Ateşli’un ameliyatla rahmindeki miyomların temizlenmesinin ardından tüp bebek tedavisine başlandı.

Yaklaşık 2 sene önceki ayrımsız dikbaşlı sahiplenen Coşkun çifti, “Peri” adını verdikleri ve bakımını evde yaptıkları keçiyle velet özlemini dindirmeye çalıştı. “Peri”nin ayrımsız süre evvel oğlak dünyaya getirmesinden güdük müddet bilahare Ateşli çifti, bebeklerinin olacağını öğrendi.

KSÜ Sağlık Uygulama ve Araştırı Hastanesi’nde Muhammed Eymen adını verdikleri bebeklerini kucaklarına alan çift, fert anlar yaşadı. Tedavilerinin ardından Osmaniye’deki evlerine dönen koşa, oğullarını “döl” diyerek seslendikleri “Peri” isimli keçiyle buluşturdu.

“Peri ile konuşuyordum, dertleşiyordum, o beni anlıyordu adeta”

Fatma Ateşli, AA muhabirine, yıllar sonraları anne olmanın tarifsiz benzeri duygu olduğunu belirtti.

Eşiyle el ele vererek 23 almanak süreci atlatmaya çalıştıklarına belen eden Ateşli, şunları kaydetti:

“Rastgele yere gittik, doktor doktor gezdik ve çocuğumuz olmadı. Elan sonraları mesafe verdim. Sonra eşim inatçı aldı ve adını ‘Peri’ koydum, ego onu çocuğum sandım. Bizimle alay malay soframıza üstelik geliyordu. Banyomuzu üstelik ortak kullanıyorduk. Evladımız gibiydi, eşim sırtında gezdirirdi. Peri yüklü kaldı, şu dakika çocuğu 4 mahiye. Onun üstelik oğlu oldu, benim de oğlum oldu. İkimiz üstelik anne olduk. Yavru hasreti o kadar zor kim ne ant duygularım artsa yanımda Peri’yi bulurdum. Peri ile konuşuyordum, dertleşiyordum, o beni anlıyordu adeta. Ben bile onu anlıyordum. Peri’nin çocuğu oldu, o çağ haddinden fazla heyecanlandım. Peri’nin bire bir oğlu oldu, adını de ‘Mehmet’ koyduk. Peri tevellüt yaptıktan bir müddet sonradan Kahramanmaraş’a geldim, gebe olduğum müjdesini Misyon hocamdan aldım.”

“Tarifsiz bire bir kalp içerisindeyim”

Ağababa Takatli Ateşin ise yıllar sonra doğan bebeklerinin kendisini haddinden fazla heyecanlandırdığını dile getirdi.

Yıllardır genç erkek yerine inat “Peri”yi sevdiklerini tabir fail Ateşli, “Ego işten gelirdim, çağırdığım antlaşma arabamı tanıyor, dakikasında gelirdi. Eve dirimsel gelmez onunla ilgileniyordum. Kucağıma alıyordum. Söz Gelişi hava sıcaksa evin içinde banyoda duş aldırıyordum. Bu ufak bir oğlaktı, telefonumun ekranında duruyor hala. Döl namına koyduk. Hep sırtımda oynardı. Evin içerisinde o çekyattan o çekyata zıplardı. Eşimle bu arada çok seviyorduk. Bilmiyorum babalık hakeza tıpkısı şeymiş buyurmak kim. Ego haddinden fazla kırılan tıpkı durumdayım şu an bunlar benim sevinç gözyaşlarım. Tarifsiz tıpkısı kalp içerisindeyim.” diye konuştu.

Doç. Dr. Bakacak ise çiftin 2019 yılında rahmindeki miyom şikayetleriyle kendisini başvurduğunu ve metin aynı otama sürecine başladıklarını söyledi.

Fatma Ateşin’u ameliyata alarak miyomları temizlediklerini ve tuluk çağa tedavisine başladıklarını rapor fail Bakacak,”Bebeğimiz gayet gür, gününde doğdu. Fatma Kadın da gebelikte haddinden fazla ağırbaşlı tıpkısı sorun yaşamadı. İnşallah gelişigüzel güzel tıpkısı avlu sürecekler.” diye konuştu.??

Share: