Sultangazi’de polis güçleri uzlaştırıcı yolun karşısına geçmeye müteharrik zihayat kıza çarptı

İstanbul Sultangazi’dahi yolun karşısına geçmeye etkin tüvana kıza, kırmızı ışıkta durmayarak hızlı hızlı ilerleyen polis aracı çarptı. Alçak yaralanan zinde kız hastaneye kaldırıldı.

Olay, geçtiğimiz Çarşamba günü saat 19.00 sıralarında Sultangazi Malkoçoğlu Mahallesi Sakat Edirne Asfaltı üstünde meydana geldi. İddiaya göre, Nergiz ve Rabia Ödül isimli iki cömert iş çıkışı evlerine gitmek için Bozuk Edirne Asfaltı üstünde kâin gelgeç geçidinden yolun karşısına unutmak istedi. Bu sırada al yanan ışıklarda durmayarak aceleten ilerleyici polis güçleri uzlaştırıcı 20 yaşındaki Nergiz Hediye’a çarptı. Çarpmanın etkisiyle Nergiz Bağış tahminî 40 metre savruldu. Çevredeki vatandaşlar kızın yardımına koştu. İhbar verilmesi konusunda görüngü hesabına polis güçleri ve esenlik ekipleri irsal edildi. Polis Güçleri ekipleri fenomen durumunda güvenlik önlemi alırken, esenlik ekipleri önce müdahalesini görüngü yerinde yaptıkları ağır dertli taze kız Haseki Terbiye ve Araştırma Hastanesine kaldırdı.

Olay anını anlatan kardeşi Rabia Hediye, “Biz işten çıkıp eve gidiyorduk. Düğmeye pestil ve arabalar üzere kırmızı kandil bizim amacıyla yeşil ışık yandı. Oradan karşıya geçtik. Tramvay tarafından dahi geçtik sonra al çerağ yandığı için salim taraftan gelen araba yavaşladı ve durdu. Ablam benden benzeri adım öndeydi arkasından ben geliyordum. Polis arabası çok hızlı geliyordu sonra ablama çarptı. Bir Lahzada hemencecik 40 metre ileriye savruldu. can havli ile süratle ablamın yanına koştum sonradan yanımıza vatandaşlar geldi. Ambulansı falan aradılar şuan çetin bakımda durumu kritik teneffüs cihazına kapalı uyanmasını bekliyoruz” dedi.

Gelen sesi duyup fenomen yerine koşan Zafer Bilimci, “Kırıcı tıpkısı curcunalı duyduk. O esnada karşıdaydık sesi duygulu duymaz buraya geldik kız aşağı fevk 45 metre büyüklüğünde giderek camit şekilde yerde yatıyordu. her müdahalede bulunamadık. Çünkü büyüklerimizden aldığımız bilgiye göre yerde yatan yüksekten düşen insanlara engelleme edilmez. O yüzden ambulansı bekledik gelmesi yaklaşık sakim saat sürdü. Polis ara bulucu elhak vurur vurmaz ileride tıpkısı yerdeydi. Yolu kapattı tığ birlikte ambulans acele gelsin diyerek polis güçleri aracını çekerek kenara aldık” dedi.

Ola hatırat ise yakınlarda bulunan benzeri işyerine ilgili asayiş kamerasına yansıdı. Görüntülerde iki kız kardeşin yolun karşısına geçmek isterken aynı aracın durup defa verdiği esen taraftan çabukça gelen polis güçleri aracının ise tüvana kıza çarptığı kardeşinin ise yardımına koştuğu görülüyor. – İSTANBUL

Share: