SÜLALE SAHİBİNİN TAHLİYE KAĞIDI İMZALATMASINA ÖFKELENEN KİRACI EVİ YAKTI

SULTANGAZİ’de, iddiaya göre sülale sahibinin boşaltma kağıdı imzalatmasına sinirlenen kiracı evi yaktı. Eş sahibi Ç.Y’nin, evi yakan kiracısından şikayetçi olduğu öğrenildi.

İsmetpaşa Mahallesi’nde cemaziyelevvel saat 17.30 sıralarında meydana mevrut olayda, apartmanın bir numara katındaki dairede kiracı ile familya sahibi Ç.Y ile remiks nedeniyle tartıştı. İddiaya bakarak, ev sahibi lüp kirasını 900 TL’den 2 bin TL’ye ihata etmek istedi. Kiracı, zammın çok çok olduğunu belirterek, akseptans etmedi. Karı sahibi kiracısını evden çıkaramayınca bu defa babasına yer sarsıntısı sigortası adı altında boşaltma kağıdı imzalattı. Süreci yargıya haiz Fatih E., kiracısı için tahliye kararı aldırttı. Cuma haset evdeki eşyalar boşaltıldı. Bunun üzerine kiracısı bu akşam ezanı ocak sahibinin oturduğu dairenin önüne gelerek, kat önündeki ayakkabılara benzen dökerek ateşe verdi. İhbar konusunda olay yerine polis, afiyet ve itfaiye aracı ekipleri gönderme edildi. İtfaiye ekipleri yangına söndürürken, polisin olayla ilgilendiren soruşturma devam ediyor. Ocak sahibi Ç.Y’nin, evi yakıcı kiracısından şikayetçi olduğu öğrenildi.

“EVİ TAŞLADIĞINI GÖRDÜM”

Habbe karşısındaki fırında müteharrik Yusuf Sevir “Ben saat 17.30 kadar geldim. Eve geldiğimde haykırı sesi duydum. Beş Altı gencin evi taşladığını gördüm. Sonradan itfaiye ve ambulans geldi” dedi.

“EV SAHİBİNİN ZAM BEĞENMEK İSTEDİĞİ SÖYLENİYORDU”

Mehmet Bağcı, “Cuma Namazı günü olaydan önce polisler geldi. Çocuklar evden çıkacaklarını söylüyorlardı. Elan sonra kamyonet geldi ve evi boşaltacaklardı. Sonraları apayrı bir grubun iki misil camı kırdıklarını gördüm. Aile sahibi kiraya bindirim fethetmek istediğini söylüyordu. Müstecir bereketli ayrımsız insandı kimseye beis vermez” dedi.

Adnan Kaya, “Orada kalabalık oluştu. Oradaki kiracıları tanıyoruz amma ne müstecir olduğunu soramadık” dedi.

Share: