Stambouli’ye bakarak Adana Demirspor’un başarısının sırrı harmoni

Adana Demirsporlu topçu Benjamin Stambouli, serencam 2 sezonda Spor Toto Süper Lig’bile gösterdikleri başarılı performansı ustalık takım ile futbolcuların uyumuna bağladı.

Mavi-lacivertli ekip, 2022 FIFA Dünya Kupası dolayısıyla lige sunulan arada Antalya’nın Serik ilçesine bağlı Belek Turizm Bölgesi’nde kampa girdi. Çalışmalarını faziletkâr tempoda sürdüren Adana temsilcisinin Fransız orta yer oyuncusu Stambouli, AA muhabirine açıklamalarda bulundu.

Dünya Kupası arasından sonraları ligde yoğun bire bir fikstüre gireceklerine değinen 32 yaşındaki Stambouli, “Çok güdük benzeri sürede çok aşkın maç yapacağız. Onun amacıyla burada ongun bire bir hazırlık devresi geçirmemiz icap. Önümüzdeki süreçte sunu makro molekül fiziki açıdan amade olabilmek. Onun üzere burada çalışıyoruz. artık takıma çok büyük hisse senedi düşüyor. El tıpkısı döneme gireceğiz.” diyerek konuştu.

Stambouli, Acun Kupası arasına Fenerbahçe ve Galatasaray’ın arkası sıra 3. tam girdiklerini hatırlatarak, “Maharet direktörümüz ile topluluk gür tıpkısı ahenk yakaladı. Beraber tıpkı mücadele gösteriyoruz. Antrenmanlarda biz nekes çalışıyoruz. Hocamız maçlardan evvel fiziksel ve taktik icraat yaptırıyor, videolu analizler gerçekleştiriyor. Sıkı tıpkısı şekilde çalışıyoruz. Sonuç 2 sezonda muvaffakiyetli benzeri performansımız var ama henüz balaban başarılar elde etmeye açız. Bunun elan fazlasını muktedir olmak için çalışmalıyız.” ifadelerini kullandı.

Acun Kupası’ndaki favorisi ülkesi Fransa

Benjamin Stambouli, FIFA Acun Kupası’nda favorisinin ülkesi Fransa olduğunu söyledi.

Katar’birlikte planlı organizasyonda bildirme esenlik veren futbolu Brezilya’nın oynadığını aktaran Adana Demirsporlu topçu, “Aynı Fransız namına Fransa’yı destekliyorum. Takımımızdan üstelik çok mutluyum. İyi benzeri takımımız var. Fakat sunu aşkın afiyet veren bando Brezilya. Kendilerinin bile bu oyunu oynarken esenlik aldığını görebiliyorsunuz. Brezilya-Fransa finalinin domuzuna olacağına inanıyorum ama böylece kazanan Fransa evet.” diye niteleyerek sözlerini tamamladı.

Share: