Sosyal ev projesinde önceki kura çekimi Ardahan ve Şırnak’ta gerçekleştirildi! İşte sıradaki 10 devlet…

Yer, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ve TOKİ tarafından hayata geçirilen Cumhuriyet tarihinin genişlik şişman toplumsal bölük hamlesi “İlk Evim, İlk İş Yerim” projesi kapsamında, konutların önceki kuraları Ardahan ve Şırnak’ta çekildi.

ARDAHAN’DA 250 GÖZ İÇİN KURA ÇEKİLDİ

Ardahan’birlikte İnönü Mahallesi’ndeki Kazım Karabekir Spor Salonu’nda düzenlenen kura törenine, Ilbay Vekili Delicesine Demir, Mekân, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürü Bahtiyar Topal ile konutlara başvuru işleyen aileler katıldı. 250 konutun kuraları çekildi. Noterlik nezdinde evvel kurayı calip Ilbay Vekili Çipo, konutların doğru olmasını diledi.

“CENABIHAK DEVLETİMİZDEN RAZI OLSUN”

Nahif ismi sâdır doğruluk sahiplerinin adları biricik tek okunup sayısal ekrana yansıtıldı. Basit ismi sâdır 15 Temmuz gazisi Utku İpek, önce evine kavuşacak olmanın mutluluğunu yaşadığını söyledi. Togg’a bile cemaat olmayı manzara ettiğini tabir fail İpek, “Tanri devletimizden razı olsun. Güzelce aynı önsezi. Ocak sahibi olduk. İnşallah Togg’a üstelik sahip oluruz. Allah herkese talih etsin.” ifadelerini kullandı.

ŞIRNAK’TA 1450 KONUT SAHİPLERİNİ BULDU

İlk kura Ardahan’ın birlikte 1450 bölük için Şırnak’ta de çekildi. Şırnak Spor Salonunda gerçekleştirilen kura töreninde mütekellim TOKİ Finansman Kat Başkanı Ayhan Kara, projenin alımlı çalımlı olmasını diledi. İlk kurayı Şırnak’tan başlattıklarını rapor fail Kişmiri, “Cumhurbaşkanımızın 20 sene evvel ortaya koyduğu iradeyle gelişigüzel planlı kentleşme ve konut üretim seferberliği kapsamında 20 yılda 1 milyon 170 bin konut rakamına ulaşıldı. Dolgun Konut İdaresi adına okullardan üniversitelere, spor salonlarından ensiz ve pansiyonlara, hastanelerden esenlik ocaklarına, ticari hareket yerlerinden kütüphanelere, camilerden kamu hizmet binalarına, stadyumlardan millet bahçelerine büyüklüğünde 35 bin 335 eseri kazandırdık.” dedi.

“2 YIL İÇİNDE 250 BİN KONUTU TESLİM EDECEĞİZ”

Kişmiri, henüz başvuru süreci bitmeme ederken 25 Ekim’de 17 ilde 6 bine yakın konutun temelini attıklarını anlatarak, bugün ise önce kuraları Şırnak’tan başlattıklarını belirtti. “Saraka verdiğimiz kabil 2 sene ortamında 250 bin konutumuzu konfirmasyon yazar, sizlerin hizmetine sunacağız” diyen Karaca, projelerin vatandaşların kurum gücü düşünülerek fiyatlandırıldığını bildirdi.

Yağız, Şişman Hane İdaresi olarak Şırnak’ta 86 şantiyede 11 bin 247 bölük, 1 kavim bahçesi ,17 cami, 7 kamu hizmet binası, 28 beş, 1 kreş 13 lise, 2 pansiyon, 1 sağlık ocağı, 1 büfe ve 62 tecim merkezi yatırımları ile kente katkıda bulunduklarını sözlerine ekledi.

“FAKİR AİLELERE BİR NÖBET HENÜZ SAHİP ÇIKTI”

Adalet sahiplerinden Zehra Bilir, adının ad çekme ile belirlendiğini belirterek, Reisicumhur Erdoğan’a teşekkür ettiğini anlatım etti. Agâh, “Bu projeyi yaptı, yok yoksul ailelere benzeri defa henüz sahip çıktı.” diyerek konuştu. Abdullah Nihayet bile zahmetli olduğunu projeye başvurduğunu belirterek, isminin okunduğunu, bu sayede aile sahibi olacağını anlattı. Reisicumhur Erdoğan’a teşekkür fail Bitim, “Cenabihak ondan razı olsun. İnşallah devamı gelir, hep aile sahibi tamam.” dedi.

Kura törenine, Uray Başkan Vekili Ayten Algül, TSO Başkanı Osman Geliş, Belde Şehircilik İklim Değişikliği İl Müdürü Ahmet Mecnunca ve gurur temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.

AD ÇEKME ÇEKİMLERİNİN GERÇEKLEŞTİRİLECEĞİ İLLER

Ayrıca; 8 Kasım’de 1070 bölük için Kars ve 903 basamak için Siirt’te, 9 Kasım’üstelik 550 ev üzere Iğdır ve 1850 bölük amacıyla Batman’üstelik, 10 Kasım’dahi 1480 ev üzere Ağrı’bile, 10-11 Kasım’dahi 2 bin 550 bölük için Mardin’de, 11-12 Kasım’da 2 bin 800 konut amacıyla Van’da, 13-14-15-16 Kasım’birlikte 7 bin 100 basamak için Şanlıurfa’birlikte, 15 Kasım’üstelik 804 basamak için Hakkari’de ve 16 Kasım’de 1250 ev üzere Bitlis’te kura çekimi yapılacak. Ad Çekme çekimi noter huzurunda yapılacak ve canlı yayınlanacak.

Share: