Son Zaman | Antalya merkezli yanlışlık örgütü operasyonuna 16 durdurma

Antalya merkezli cürüm örgütü operasyonuna 16 tutuklama

Adresleri tek biricik basıp şüphelileri gözaltına aldılar: O anlar polis güçleri kamerasında

ANTALYA – Antalya merkezli 9 ilde silahlı suç örgütü ve mafya yapılanmasına yönelik düzenlenen operasyonda gözaltına alınan 44 şüpheliden adliyeye irsal edilen 35’inin 16’sı tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Antalya Cumhuriyet Altını Başsavcılığı koordinesinde, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Uğraş Bölüm Müdürlüğü ekiplerince “Menfaat Gayeli Silahlı Cürüm Örgütü Bina Etmek, Yöneltmek, Örgüte Uzuv Almak” suçuna yönelik ameliyat düzenlendi.

Örgüt mensuplarının cürüm örgütlerinin oluşturdukları korkutucu gücü kullanarak Kalifiye Soygunculuk, Düşünülerek Yaralama, Anide fazla kişiyle silahla Kişiyi Hürriyetinden Yoksun Kılma, Silahla ve var olan yahut var muazzez suç örgütlerinin oluşturdukları korkutucu gücü kullanarak Zılgıt, Göçmen Kaçakçılığı, Şahsi Verileri Hukuka Yeraltı Yerine Ita veya Ele Geçirme, Rüşvet Kaçakçılığı (Yapmacıklı fatura), Tefecilik ve Kalifiye Dolandırıcılık girmek için bir nice farklı suçu işledikleri tespitler edildi.

04 Teşrinievvel tarihinde yapılan operasyonda yakalanarak gözaltına alınan şüphelilerin işyerlerinde, araçlarında ve ikametlerinde yapılan aramalarda; haddinden fazla sayıda ruhsatsız tabanca ve tüfek ile bu tabanca ve tüfeklere ait çok sayıda fişek, halk telsizleri, açkı şimşekli fener çıra ve sireni, suçtan elde edildiği değerlendirilen Türk Lirası ve döviz ele geçirildi. Gözaltına alınan 44 berbat şahıstan 12’isi ifadeleri alındıktan sonra KOM Şube Müdürlüğünden salıverildi. Antalya Cumhuriyet Başsavcılığına gönderme edilen 32 şüpheliden 1’i Cumhuriyet Savcılığınca rapor akabinde serbest bırakılırken 9 keleş Adli Kontrol Hükümleri uygulanarak, 6 karanlık aile hapsi ile azade bırakıldı. 16 ibret ise ise tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Share: