Son an haberi | İstanbul’daki lehtar kavgası sırasında silah kullanan ibret tutuklandı

İstanbul’birlikte, Bilecik 1969 Spor Kulübü ile Bayburt 1918 Ayak Topu Kulübü arasındaki karşılaşma sonrasında taraftarlar arasında çıkan olaylarda zırh kullandığı belirleme edilen bed tutuklandı.

Bölgesel Müptedi Klasman (BAL) 11’inci takım müsabakasında 9 Ekim’de yapılan maçın arkası sıra silah kullandığı amacıyla gözaltına alınarak “umumi güvenliğin isteyerek tehlikeye sokulması” ve “6136 sayılı kanuna muhalefet” suçlarından adliyeye gönderme edilen şüpheli S.A’nın tutuklanmasına değişmeyen verildi.

Olay

İstanbul Itimat Müdürlüğü ekipleri, BAL 11’inci takım müsabakasında 9 Ekim’de Bilecik 1969 Spor Kulübü ile Bayburt 1918 Futbol Kulübü arasında Kağıthane Yeşilce Spor Tesisi’nde oynanan ayak topu müsabakasında, dağılan taraftarlar beyninde savaş çıktığı bilgisi konusunda olay hesabına fehim etmişti.

Kavgaya ilgilendiren Y.B, E.Ç. ve B.T. “spor alanlarında taşkınlık yarmak” ve “amme malına kötülük ita” suçlarından gözaltına alınmış, stadyum girişindeki döner sermaye kavşakta silahla havaya kötü açan aynasız S.A. de yakalanmıştı.

Y.B., E.Ç. ve B.T. için “spor alanlarında taşkınlık fora etmek” ve “amme malına kötülük verme” suçlarından adli muamelat yapılırken spor müsabakalarından süresiz men edilen sakil S.A. ise “umumi güvenliğin isteyerek tehlikeye sokulması” ve “6136 az kanuna aykırılık”kap adliyeye atıf edilmişti.

Share: