Sivas’ta 2’nci Arsıulusal Diş Hekimliği Kongresi başladı

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi (SCÜ) Dişçilik Fakültesi eliyle planlı 2’nci Uluslararası Diş Hekimliği Kongresi başladı.

Üniversiteden yapılan açıklamaya bakarak, 4 Ilkgüz Ekin Merkezi’nde planlı kongrenin açılışında konuşan SCÜ Rektörü Prof. Dr. Bilici Talih, Dişçilik Fakültesi’nin 1995 yılında kurulduğunu anımsatarak, şu anda domuzuna işler çıkardığını belirtti.

Fakültenin salgın döneminde benzer icraat yaptığını aktaran Felek, “Kongre amacıyla bire bir fuar alanı oluşturduk ve TÜBİTAK eliyle destekleniyoruz. Kongre boyunca düzenlenecek kurslar var ve bu kursların dişçilik camiasına ulama vermesini temenni ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Vali Yardımcısı Hakikat Yapıt ise kentte 5 yataklı vagon 69 üniteli Uç ve Diş Hastanesi ile Diş Hekimliği Fakültesi bulunmasının oylumlu olduğunu vurguladı.

Sivas’ta 300’e mümasil diş hekiminin fariza yaptığını aktaran Yayın, “İlimizde gerçekleşen bu kongrenin, ülkemiz üzere serencam adım faydalar taşıdığını afişe etmek istiyorum. Kongrenin hayırlara vasıta olmasını diliyorum.” açıklamasında bulundu.

Dişçilik Fakültesi Dekanı ve Kurultay Başkanı Prof. Dr. İhsan Hubbezoğlu bile kongrede diş hekimliğinin bilcümle eksperlik alanlarında tecrübeli, acun çapında birbirinden kızıl akademisyen ve konuşmacılar yoluyla, edimsel ve yenilikçi yaklaşımlarla ele alınacağını anlatım etti.

Konuşmaların arkası sıra, oturum başkanlığını Prof. Dr. Vildan Bostancı’nın yaptığı kongrenin ilk oturumunu İsveç’te bulunan Prof. Dr. Nagihan Bostancı engin angajman marifetiyle gerçekleştirdi.

Kongre, 24 Ilkgüz’de sona erecek.

Share: