Sırp çete liderinin yakalandığı İstanbul’daki villada 3 naaş bulunduğu iddialarına emniyetten karşılık geldi

Adı metal kaçakçılığına karışan ve Interpol’ün kırmızı yıllık ile aradığı Sırp çete lideri Zeljko Bojanic’in, yeniden Sırp tabiiyetli Rosto Mijonovik’i öldürdüğü şüphesiyle İstanbul Sarıyer’de kaldığı villada yakalandığı öğrenildi.

BAHÇEDE KAZI YAPILDI

Bojanic’in maktulü burada gömebileceği şüphesi üstüne polis güçleri ekipleri kepçelerle lüp bahçesinde kazı yaptı. Zeljko Bojanic’in, yakalandığı belirtilen eş ve hafriyat yapılan bahçesi açıktan drone ile görüntülendi.

ALTAYLI, 3 NAAŞ BULUNDUĞUNU ÖNE SÜRDÜ

Öte yandan konuyla ilgili bir paylaşım özne gazeteci Fatih Altaylı, toplumsal medya hesabından bahçede kazının yapıldığına dayalı aynı video yayınladı. Altaylı, “Düzlük İstanbul’bile Sarıyer’deki benzeri kent. Benzeri habbe bahçesi 3 gündür inanma güçleri vasıtasıyla kazılıyor. 2014’ten beri burada mukim tıpkısı Sırp mafya liderinin bahçesi. İddiaya bakarak mafya lideri gözaltında. Kazıda üç kadın cesedi bulunmuş. Esrar kuryesi oldukları iddiası var.” ifadelerini kullandı.

“KAZIDA HERHANGİ BİR BULGUYA RASTLANILMAMIŞTIR”

Laf ile ilgilendiren İstanbul Güven Müdürlüğü’nden izah yapıldı. Açıklamada, “İstanbul Güvenlik Müdürlüğü Birleştirme Suçlarla Uğraş Ofis Müdürlüğünce elde edilen bilgiler doğrultusunda; organize cürüm örgütü üyesi yabancı tabiiyetli Z. B. isimli şahsın, J. A. B. hesabına aranje cali Makedonya pasaportu ile ülkemize geldiği ve ilimizde bulunduğu tespit edilmiştir. Başlatılan çalışmalar neticesinde adı güzeşte isim 04.11.2022 tarihinde Sarıyer ilçesinde yapılan operasyonda yakalanmıştır. İkamette yapılan aramada; cali kimlik, pasaport ve sayısal gereç ele geçirilmiştir. İkamet bahçesinde benzeri şahsın cesedinin batmış olduğu yönündeki ihbar üstüne, Cumhuriyet Altını Savcısı talimatı ile yapılan kazıda rastgele bulguya rastlanılmamıştır. Konuyla ilişik olarak, kamuoyunu kusurlu yönlendirenler hakkında gerekli kanuncu işler başlatılacaktır. İstanbul Güvenlik Müdürlüğü, şehrimizin geçim ve esenliğini destek olmak üzere bugüne kadar olduğu üzere bundan sonra da eksiksiz cürüm ve suçlularla mücadelesini kararlılıkla sürdürecektir” ifadeleri düzlük aldı.

Share: