Şırnak haberi | Şırnak’ta 20 bin kişiyle konser coşkusu

– Şırnak’ta 20 bin kişiyle konser coşkusu!

ŞIRNAK – Şırnak Valiliği ve Belediye tarafından düzenlenen Hars Hanek konserleri Şırnak’ta şişman deste gördü. Vatandaşların gösterdiği ilgiden, planlı konserin ne ölçüde yerinde benzeri karar olduğu Şırnak’ta gözler önüne serildi.

Cudi Dağı eteklerinde bulunan Şırnak Üniversitesi Spor Tesislerinde planlı Şırnak Hars Müzakere Konserlerine, folklor gösterimi, Lokal Dengbejler, Tıvorlu İsmail ve Alişan manzara aldı.

Sahneye çıkan Tıvorlu İsmail yerine aşina fenomen İsmail Aşkan, hayranlarından gördüğü kısık ilişki zımnında print anlar yaşadı. Sahnede zıplamasıyla ve hayranlarının arasına atlamasıyla bilinen Tıvorlu İsmail, vatandaşlara şişman çalkantı yaşattı. Enteresan hareketleriyle ve şarkılarıyla dinleti alanındakilere bıkılmayan anlar yaşatan Tıvorlu İsmail, Artist Alişan ile dahi ikili yaptı.

Daha sonraları Sanatkâr Alişan’ın manzara aldığı konserde ilgi epey yüksekti ve Cudi Dağı eteklerinde şarkılarını tahminî 20 bin kişiye seslendirdi.

Ünlü hanende Alişan, Şırnak’ta düzenlenen Kültür Laf konserlerine sahnede zat bestelerinin beraberinde Kürtçe gidiş söyleyerek kendisini dinlemeye gelenlerle ikili yaptı.

Artist Alişan, Şırnak’ta el konserini ilk defa yaptığını belirterek, 25 senedir beni tanıyorsunuz. Ego üstelik buraların insanıyım, bende Bingöl’üyüm. Burada sizlerle olmaktan onur, gurur duyuyorum. Buraya mevrut herhangi bir birinize teşekkür ediyorum” dedi.

Şırnak Valisi Osman Bilimci ise, “Şırnak’ın her günü hakeza iyice olsun. Hep gelişigüzel güzel Şırnak’ımıza etkinliklerle, festivallerle, güzelliklerle Şırnak’ımızı bu arada yaşıyoruz. Haddinden Fazla şükür bu topraklar güzelliklerin yaşandığı ve bu güzellikleri paylaştığımız toprakların üstelik daha çok Şırnak ekonomisiyle, kültürüyle, festivalleriyle kat sayı bire bir şehirdir” dedi.

Tıvorlu İsmail ve Alişan’ın seslendirdiği eserler eşliğinde vatandaşlar doyasıya halay çekti.

MY

Share: