Sinop’ta meslek önlerindeki geçici geçitlerinde imleme ve aranjman

Sinop’ta ekol önlerinde mevcut gelgeç geçitlerinde satır arası ve aranjman gerçekleştirildi.

Ada Mahallesi’ndeki Martir Halil Özdoğru Ortaokulu uğrunda gerçekleştirilen programda, meslek önündeki yaya geçidi, öğrenciler ve protokol üyelerince yeniden işaretlenerek boyandı.

Programa katılan Sinop Inanma Müdürü Tarıkhan Çetiner, gazetecilere, yaptıkları etkinlikle önceliğin arızi olduğunu tıpkısı sefer henüz vurguladıklarını söyledi.

Çocuklara bulaşan geçitlerini şüphesiz kullanacakları yönüne bilgi verdiklerini anlatan Çetiner, “Kentte bulunan tüm okullar civarında palyatif önceliğini temin etmek amacıyla uygulamalarımıza devam ediyoruz. Alelhusus sürücüleri titiz olmaya çağırıyoruz. Meydan işaretlemelerini dikkate alarak araçlarını tehlikesiz şekilde sürmelerini bekliyoruz. Ayrıca beş, ortaokul ve liselerde ekol manşet görevlileri görevlendirdik. Daima meslek idaresiyle iletişim halinde olan görevlilerimiz var. Haftada aynı ziyaretlerini de gerçekleştirerek, öğrencilerimizin evlerinden çıkışı ve yeniden evlerine dönüşüne kadar olan güzergahlarda ister servis lazım düzenlilik yönünden güvenliklerini personelimiz ile sağlamaya çalışıyoruz.” ifadesini kullandı.

Çetiner, şehir genelinde eğitim bilimi tedris döneminin rahat geçmesini temin etmek amacıyla 24 saat fariza başında olduklarını vurgulayarak “Velilerimiz terbiye talim döneminde erinçli ve emin şekilde çocuklarının güvenliğinin sağlandığına tehlikesiz mümkün.” dedi.

Programa CHP Sinop Saylav Barış Karadeniz, Belediye Başkanı Sulh Ayhan, Ardahan Belediye Reisi Faruk Çipo ile diğer ilgililer katıldı.Share: