Siirt’te İlk Evim, İlk İş Yerim Projesinde TOKİ ad çekme çekilişi gerçekleşti

Siirt’te İlk Evim, İlk İş Yerim Projesinde TOKİ ad çekme çekilişi gerçekleşti

SİİRT – Siirt şehir genelinde yapılacak olan 950 skor konuta başvuru fail vatandaşlar amacıyla ‘Hak Sahibi Tespit Kurası’ çekilişi gerçekleştirildi.

Siirt’ten referans yapanların kura çekimi mecbur spor salonunda gerçekleştirildi. Kurada yer merkezi için 629, Baykan amacıyla 150, Eruh üzere 33, Tillo amacıyla bile 124 beniâdem belirlenecek. Yüzyılın toplumsal konut hamlesi ‘İlk Evim, İlk İş Yerim’ projesinin Siirt’te berceste olmasını dileyen Siirt Valisi Osman Hacıbektaşoğlu, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Şişman Hane İdaresi Başkanlığı yoluyla devlet genelinde gerçekleştirilecek olan ‘İlk Evim 250 Bin Yeni Toplumsal Bölük’ projesi çerçevesinde, iklim genelinde yapılacak olan 950 sayı konuta, 5 bin 107 vatandaşın müracaat yaptığını söyledi. Vali Hacıbektaşoğlu, “Hedefimiz; sağlık ve büzük ortamında, ilimizi bulunduğu yerden elan ileriye ertelemek, Hizmetin yeryüzü güzeline müstahak olan altın Siirt halkına da daha mebzul benzeri dirim kalitesi sunacak ortamı alıştırmak ve vatandaşlarımızın yaşam standartlarını yükseltmektir. El ele ve istek gönülle bu hedefe akla yatkın akın etmek sunu yüce gücümüzdür” dedi.

Nahif isminin çıkmasıyla evliliğe geçmiş adımı atacağını söyleyen 26 yaşındaki Yunus Emre Sancar, ad çekme çekilişini heyecanla beklediğini dile getirdi. Sancar, “Siirt’te yaşıyorum, bekarım. Burada mühendis kendisine görev yapıyorum. TOKİ projesini ilk duyduğum zamanlarda araştırmaya başladım. Adamakıllı bire bir proje olduğuna kanma getirdikten bilahare kolaylıkla başvurumu yaptım. Demincek başvuruların kuraları çekiliyor. Ateşli aynı şekilde kura çekimlerini izliyoruz. Bize çıkmasını Allah’tan dilek ediyorum. Çıkarsa familya kurma hayallerimize ilk adımı atmış olacağız. Hayırlısıyla beklemedeyiz” diye konuştu.

20 yıldır kirada oturduğunu belirten Mahmut Ceylan adlı yurttaş, basit isminin çıkması amacıyla dua ettiğini anlatım etti. Ceylan, “TOKİ’ye başvurma etmişim. Ben 20 senedir kiradayım. 7 çocuğum var. İnşallah bana çıkmasını bekliyorum” şeklinde konuştu.

Share: