Siirt Sağlık Müdürü Dirlik “konuk asıl uygulaması” ile ilişkin bilgi verdi

Siirt İl Sağlık Müdürü Erol Emre Popülasyon, kırsalda durma eden ve doğumu mail olan kadınları, konuk asıl uygulamasından faydalanmaya çağırma etti.

Mevcudiyet, yaptığı açıklamada, Siirt Yetişek ve Araştırma Hastanesi bünyesinde meri programla, hamilelerin doğumlarını hastanede gerçekleştirmelerinin ve keyif personelinin yardımını almalarının amaçlandığını söyledi.

Ailelerin sınırlı çekicilik koşullarında yollarda muhat kalmamaları üzere uygulamanın şita şartlarına göre güncellendiğini tabir fail Ömür, şunları kaydetti:

“Uygulama ile suratsız abuhava koşullarının ulaşımı imkansız arkaç getirebildiği bölgelerdeki gebelerin ve içtimai sebeplerle doğum esnasında sağlık kurumuna erişimde maslahat yaşayabilecek gebelerin belirleme edilerek, planlanan merkezlere nakledilmesi hedefleniyor. Mehtaplı kadınların konaklatılması, hastane şartlarında doğumlarının gerçekleştirilmesi, tevellüt sonrası esas ve bebeğin afiyet durumları akıllıca ayla geldikten sonradan evlerine götürülmesi sağlanmaktadır. Mihman esas uygulaması kapsamında elan uygun koşullara nida edilen fakat türlü sebeplerle ve evdeki özge çocuklarına bakacak kimsenin olmaması dolayısıyla konaklamayı akseptans etmeyen gebelerimizin sülale hekimleri vasıtasıyla takipleri yapılmaya bitmeme edilmektedir.”

Share: