Siirt Mektup Fuarı’na rabıta sürdü

Siirt’te bu sene 7’ncisi düzenlenen Kitap Fuarı’ndaki yoğunluk devam etti.

Valilik ve Siirt Belediyesinin karı sahipliğinde Kültür ve Turizm Bakanlığının katkılarıyla bir aksata merkezinde gerçekleştirilen fuara ilçelerdeki öğrenciler bile bandaj gösterdi.

Vali Yardımcısı Mehmet Kaba, AA muhabirine, fuara gösterişli katılımın kendilerini mutlu ettiğini belirtti.

Kitapseverlerin fuarda yazarları yakında müşahede fırsatı birlikte yakaladığını tamlayan Anif, “Gösterişli ortaklık bizi mutlu ediyor. Öğrenciler üzere burası tıpkı tecrübedir. Kitapların kokusunu ahzetmek onları hayalet dünyasında gezdiren insanları gerçekte koymak çok pir tıpkı duygudur. Önümüzdeki yıllarda dahi pusula fuarlarını sürdüreceğiz.” dedi.

İl Ekin ve Turizm Müdürü İrfan Uğurlu birlikte güç katılımın olduğu fuarı önce dönem 7 bin kişinin ziyaret ettiğini aktardı.

7 Kasım’üstelik sona erecek fuara ilçelerden mevrut öğrenciler üzere kurgu kaldırıldığını dile getiren Uğurlu, “Sabık sene olduğu kabil bu sene üstelik bati demet var. Yazarlar için imza ve musahabe günü tertiplendi. Antrparantez öğrenciler, okullarda kendileriyle tıpkı araya getirdiğimiz yazarların deneyimlerinden yararlanma ediyor.” diye konuştu.

Yavru kitapları yazarı Adnan Tarih ise fuarın düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkürname etti.

Yazar Erkan Karasoy bile fuardaki ilgiden mutlu kaldıklarını belirterek, Siirtlilerin yazarlara ve kitaplara yaklaşımından etkilendiğini, önümüzdeki yıllarda da fuara katılmayı planladığını söyledi.

Üniversite öğrencisi Merve Ertek bile alelhusus öğrencilerin fuara gelip yazarlarla tanışmasının ve istediği kitapları almasının haddinden fazla kebir olduğunu kaydetti.

Share: