Serencam dakika haberleri | GAZİANTEP ŞEHİR HASTANESİ İNŞAATI YENİDEN BAŞLADI

GAZİANTEP’te yapımına 9 yıl önce başlanan 1875 yataklı vagon Kent Hastanesi Uyanış İnşaatın zaman almasıyla yeniden başladı.

Uyanış Holding Başkanı Erman Ilıcak, uzun hayvan hikayesine akıbet vereceklerini tabir ederek, 2023 yılının Haziran ayında inşaatı bitireceklerini söyledi.

2013 yılında temeli atılan Gaziantep Kent Hastanesi, ayrımsız bando anlaşmazlıklardan ortalık 9 yıldır devam ediyor. Şu asıl kadar yüzde 35-40 civarında mamul durumda olan sayrılarevi üzere Keyif Bakanlığı ve Uyanış Ana Ortaklık yetkilileri mülakat başlattı. Görüşmeler sonucunda Uyanış Esenlik Envestisman, Gaziantep Kent Hastanesi’nin yüzde 51 payını almak için uyuşma yaptı.

Sağlık Bakanlığı, Uyanış Esenlik Envestisman, Meridiam, Samsung ve İstanbul Portföy teşrikimesai ile hayata geçen proje ile şifahane inşaatı baştan başladı. Günlük 15 bin hastaya ayak tedavisi imkanı sunacak olan 1875 akak kapasiteli afiyet üssü, kısaca 6 bin kişiye de kalıcı istihdam sağlaması hedefleniyor.İnşaatın yeniden başlaması prensip ilişik ‘İnşaata Bidayet Töreni’ düzenlendi. Törene; çarkıt Türe Bakanı Abdülhamit Gül, Gaziantep Valisi Davut Gül, Büyükşehir Belediye Reisi Fatma Delimsirek, Rönesans Ana Ortaklık Başkanı Erman Ilıcak, milletvekilleri, ilçe belediye başkanları ve aksiyon insanları katıldı.

‘YILAN HİKAYESİNE SON VERECEĞİZ’

Programda mütekellim Rönesans Ana Ortaklık Başkanı Erman Ilıcak, proje yıllardır beklemekte olduğunu ve yüzde 35-40 civarında işlenmiş durumda olduğunu söyledi. Yılan hikayesine son vereceklerini belirten Ilıcak, hep sorunları çözmüş bire bir şekilde açım yaptıklarını ve yeni ayrımsız sayfa acıktıklarını kaydederek, 8 mahiye müddet içerisinde düzenlenen ve programlı fiilen bitireceklerini anlattı.Erman Ilıcak,Gaziantep Şehir Hastanesi birlikte özge hastaneler ile alay malay benzeri tarihte münakasa edilmişti. 2014 yılında ise Cumhurbaşkanımızın katılımı ile bütün şehir hastanelerinin sözleşmeleri bire bir dönme imzalandı. Gaziantep Şehir Hastanesi dahi dahil oluşmak amacıyla cemi projelerin başlanması beklendi. Tığ kişi bünyemizde olan hastaneleri başlatırken, Gaziantep Site Hastanesi de o dönem ki yatırımcıları olan şirketlerle 2017 yılının nisan ayında projeyi başlatmak için yola çıktılar. 2019 yılında yatırımcılar ve müteahhit arasındaki anlaşmazlıklar zımnında proje durduruldu. Sonrasında gene ayrımlı talihsizler oldu. Proje yıllardır beklemekte. Zaman yüzdelik 35-40 civarında mamul durumda. Tığ inşallah bu uzun hayvan hikayesine serencam vereceğiz. Zaman bilcümle sorunları çözmüş aynı şekilde bunu aynı dakika ilk fora etmek için karşınızdayız. 2023 yılının Haziran ayında bitireceğiz. Önümüzde tahakküm tıpkı 8 ay var. İnşallah inancımız yekpare utangaç olmayacağızdedi.

8 AYDA BİTMESİ PLANLANIYOR

Gaziantep Büyükşehir Şehremini Fatma Delice ise, hastanenin 2023 yılında bitirilmesi planlandığını ifade ederek, bugün itibariyle vicdanen abat olduklarını ve daha önceki yaşanan sıkıntıların yaşanmayacağını belirtti.Delimsirek, Pandemi sürecine tüm acun salgınla uğraş ederken, hastanenin bitmemesi aşağı taraf etkileri yabansı zordu. Burası bizim yeryüzü yeğni karnımızdı. Elan eski ortaklarda yaşanan hep zorluklara hakimim. Hangi söyledilerse yapmadılar. Ortaklar arası yiğitlik sorunu vardı. Bugün itibariyle vicdanen haddinden fazla rahatız. İnşallah 2023 yılında cumhurbaşkanımızın elinden buranın açılışının yapılacağına inanıyorumdiye konuştu.Gaziantep Valisi Davut Gül ise, 1875 yataklı vagon Türkiye’nin arz şişman 4’üncü Şehir Hastanesi’nin Gaziantep’e kazandırılacağı için bahtiyar olduklarını belirterek, bunun birlikte devam eden keyif yatırımları olduğunu da söyledi. 100 yılda Gaziantep’te yapılan amme hastaneleri akak sayısının 1 sene içerisinde eksiksiz olacağını kaydeden Gül, Gaziantep Site Hastanesi’nin bir an ilk vatandaşa bakım vereceği haset beklediklerini sözlerine ekledi.Share: